جمعه, ۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۰۶:۵۴ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه فرهنگی،مذهبی شهدای نیاک

سایت شهدای نیاک مرجع نرم افزارهای مذهبی ومقالات،بیانات رهبری،زندگینامه شهدا،کتاب های مذهبی،صوت وتصویر،جشنواره های شهدای نیاک،مداحی مناسبت های مذهبی،بانک صوت وتصویر،آرشیوفیلم های مذهبی،کلیپ های مذهبی،سخنرانی علما،خبرهای سیاسی،اجتماعی،فرهنگی مذهبی،نظامی،کتابخانه،نرم افزارهای قرآنی،امام خمینی ره،ویژه نامه مذهبی،کودک ونوجوان،محرم،ماه مبارک رمضان،عاشورا و تاسوعا حسینی،امربه معروف ونهی از منکر،حجاب عفاف،سبک زندگی اسلامی

بایگانی

محبوب ترين ها

پيوندها

مداحان وشعرا

شخصیت های سیاسی ونظامی

شبکه های اجتماعی

۱۲ مطلب در آذر ۱۴۰۱ ثبت شده است

بررسی ابعاد جنگ رسانه‌ای دشمن در اغتشاشات اخیر سونامی دروغ و تحریف

 بخش خبری

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

بررسی ابعاد جنگ رسانه‌ای دشمن در اغتشاشات اخیر سونامی دروغ و تحریف

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttps://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif رهبر انقلاب اسلامی در دیدار بسیجیان، ضمن تأکید بر شناخت شیوه‌های دشمن، مهم‌ترین کار امروز دشمنان را جعل و دروغ‌پردازی خواندند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم اصفهان نیز با اشاره به اغتشاشات اخیر فرمودند: «دشمن در رسانه‌ها لشکرسازی میکند؛ لشکرسازی کاذب، انبوه‌سازی دروغ. می‌بینید در رسانه‌های گوناگونِ دشمن، جوری وانمود میکند که آدم غافل و بی‌خبر تصوّر میکند که واقعاً یک خبری است؛ [در حالی که] واقع قضیّه این نیست. آنچه انبوه است، آنچه عظیم است، حضور مردم در خدمت انقلاب و در میدانهای انقلاب است؛ این بله، این خیلی عظیم است؛ امّا آن طرف نه.» ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
رسانه KHAMENEI.IR به‌همین منظور به گفت‌وگو با 
دکتر اکبر نصراللهی، استاد علوم ارتباطات و رسانه پرداخته است. آقای نصراللهی اقدامات رسانه‌ای اخیر دشمن را یک سونامی بزرگ دروغ و تحریف علیه ایران توصیف می‌کند.

* دشمن در‌ اغتشاشات اخیر برنامه تهاجمی‌ای را کلید زد که‌ همه ابزارهای سخت و نرم را در آن به‌صورت ترکیبی مورد استفاده قرار داد. به عنوان یک استاد ارتباطات، دشمن از این هجوم رسانه‌ای، سیاسی و امنیتی چه هدف‌هایی را دنبال می‌کرد؟

* در ادبیات کلاسیک ارتباطات و رسانه، یکسری راهبردها و تاکتیک‌ها وجود دارند که عمری به قدمت حیات بشر دارند. از زمانی که انسان متولد شد و زندگی اجتماعی‌ خود را آغاز کرد از این راهبردها و تاکتیک‌ها برای انتقال بهتر پیام یا در شکل بد و غیراخلاقی آن، برای انحراف افکار عمومی و رسیدن به اهداف خود از طریق زیر پا گذاشتن اصول انسانی، اخلاقی و دینی استفاده می‌شود. یکی از این تاکتیک‌ها، تاکتیک دروغ است. این تاکتیک مثل تاکتیک ترس از ابتدای حیات بشر و شکل‌گیری زندگی اجتماعی با انسان‌ها‌ همراه بوده است. حتی حیوانات‌ هم  از تاکتیک ترس با تولید سرو صدا و یا برخی واکنش‌های دیگر استفاده می‌کنند تا از قلمروشان بدون درگیری فیزیکی، محافظت و یا به سایر اهداف خود برسند؛ در جوامع امروز‌ هم این تاکتیک وجود دارد.

در جامعه مدرن امروز، بسیاری از کشورها و قدرت‌های بزرگ برای آنکه بدون درگیری به اهداف‌شان برسند، سعی می‌کنند دیگران را با ترس و تهدید و مجموعه اقداماتی از این قبیل بدون صرف‌ هزینه‌های سخت و فیزیکی، از پیگیری اهداف خود منصرف کنند و خود به اهداف‌شان برسند. تاکتیک دروغ‌ هم از تاکتیک‌هایی است که بسیار کُهن بوده و همواره با بشر و زندگی اجتماعی همراه بوده است. از زمانی که رسانه‌های جدید و مدرن تأسیس شدند، نه‌ تنها تاکتیک دروغ، شایعه و ترس از بین نرفت، بلکه وسعت و شدت دروغ بیشتر و نوع اعمال و مفهوم آن متفاوت شده است به گونه‌ای که به  تعبیر رهبر انقلاب، در جوامع امروزی با «لشکرسازی کاذب و انبوه‌سازی دروغ» سروکار داریم.

دروغ در مفهوم جدید آن به‌این محدود نیست که صرفاً به‌ هر حرف خلاف واقع، اطلاق شود. حتی ممکن است حرفی راست باشد ولی بخشی از واقعیت باشد. امروز رسانه‌های جدید و کنش‌گران سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و مذهبی به‌گونه‌ای بخشی از واقعیت را برجسته و بزرگ می‌کنند که‌ تمام واقعیت دیده نشود یا‌ همه واقعیت گم شود؛ بنابراین دروغ به نظر من، ‌هرگونه اعمال و رفتاری است که باعث شود واقعیت، تحریف و مخاطب به‌جای آنکه به واقعیت ‌همان‌طور که هست پی ببرد، بخشی از واقعیت را کل واقعیت پندارد.

در حوادث اخیر، رسانه‌های غربی و فارسی‌زبان بخشی از واقعیت ایران و بخشی از اعتراضات و نارضایتی‌ها را به گونه‌ای برجسته‌سازی کردند که گویی کل کشور درگیر ماجرا و‌ در همه‌جای کشور درگیری است. درصورتی‌که واقعیت این بود که تعدادی از مردم در پی حادثه تلخ درگذشت یک دختر جوان، به اعتراض پرداختند. شکل اولیه این حوادث اعتراض بود، که حق ‌هر فرد بوده و در قانون اساسی‌ هم به رسمیت شناخته شده است.

اما دشمن چون مترصد فرصت بود قاعدتاً بیکار ننشست، چون کار دشمن دشمنی است، یعنی عجیب و غیرطبیعی نیست که دشمن دشمنی کند ولی آنچه عجیب است آن بود که این اعتراض، در زمان بسیار کوتاهی به اغتشاش و حمله به کل نظام و کل نهادهای حاکمیت تبدیل شد؛ این مسئله از این جنبه غیرطبیعی است. اعتراض طبیعی است ولی تبدیل اعتراض به اغتشاش در زمان کوتاه و تعمیم یک اشکال به کل نظام جمهوری اسلامی ایران غیرطبیعی است. دشمن‌ همین اعتراضات و اغتشاشات را به‌گونه‌ای بازنمایی و منتشر می‌کند که واقعاً‌ هرکس اگر مخاطب این رسانه‌ها و فضاهای مجازی وابسته به آنها باشد، فکر می‌کند در سراسر ایران درگیری و خشونت جریان دارد. درصورتی‌که واقعیت به این شکل نیست.

* به عبارت دقیق‌تر، نظام رسانه‌ای دشمن در بازنمایی واقعیت به‌گونه‌ای عمل کرد که افکار عمومی فهم دیگری از واقعیت داشته باشند. فهمی که فاصله زیادی‌هم با واقعیت دارد؛ درست است؟
* بله. این اعتراض‌ها در رسانه‌های فارسی زبان خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به آنها به‌گونه‌ای روایت و بازنمایی می‌شود که انگار سراسر شهر چند میلیون نفری تهران را اعتراض، خشونت، جنگ، درگیری و جنازه فراگرفته است؛ این یعنی انبوه‌سازی دروغ. در روایت کاذب تلویزیون‌ها و شبکه‌های مجازی این جریان هر لحظه و‌ هر ساعت جمهوری اسلامی ایران سقوط کرده و مسئولان در حال تغییر هستند!!! این روایت دروغ است و  با عقل  و شواهد بیرونی انطباق ندارد.

در مفهوم جدید دروغ، برخلاف معنای گذشته، مستقیماً منکر واقعیت‌ها نمی‌شود، بلکه در مفهوم جدید، دروغ به‌هرگونه اعمال و رفتاری گفته می‌شود که به‌واسطه آن بخشی از واقعیت کشور به گونه‌ای غیرواقعی، انبوه و پرتکرار منعکس می‌‌شود و افراد به ‌این جمع‌بندی می‌رسند که بخشی از واقعیت، کل واقعیت است. واقعیت این است که‌ این بحران با توانمندی جمهوری اسلامی و‌ هوشمندی مردم به پایان می‌رسد، اما تأثیر روحی و روانی این حجم از دروغ‌های انبوه بر جامعه و اخلاقیات مردم باقی خواهد ماند. سه سال درگیری با همه‌گیری کرونا، ادامه تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا، آثار برخی سوء مدیریت‌های دوره قبلی و حالا انبوه دروغ‌های رسانه‌های معاند و شبکه‌های اجتماعی وابسته به آنها، موجب آسیب‌ روحی به جامعه شده است.

* ارزیابی شما از میزان ‌هماهنگی رسانه‌ای در این ماجرا چیست؟
*  ما هیچ‌وقت در تاریخ پیدایش رسانه‌ها تا این لحظه شاهد این نبودیم که‌ همه دشمنان و ظرفیت‌های آن‌ها یکباره و یکجا، با استفاده از تمام تاکتیک‌ها، بر یک کشور و موضوعی به مدت طولانی متمرکز شود؛ در واقع ‌هم‌افزایی بی‌سابقه‌ای را در داخل و خارج کشور در اغتشاشات جاری شاهد ‌هستیم. در رسانه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای‌ هم وضع به‌همین صورت است. مثلاً اینترنشنال، بی‌بی‌سی و منوتو اگرچه اهداف تأسیسی یکسانی درباره جمهوری اسلامی ایران دارند و راهبردهای‌شان درباره جمهوری اسلامی ایران و مردم آن یکسان است -من معتقدم اینترنشنال و منوتو تکثیر بی‌بی‌سی‌هستند- اما درعین‌حال با وجود اختلاف تاکتیک‌ها،‌ همه به‌عنوان یک لشکر ‌هم‌افزا به‌شکل مستمر کار می‌کنند و کوچک‌ترین چیزی که نشان دهد که ‌این‌ رسانه‌ها‌ همراه و‌ هماهنگ نیستند و در واقع اختلاف جدی در اصول مقابله با ایران دارند نمی‌بینیم. این به معنی لشکرکشی انبوه رسانه‌ای است، یعنی سونامی دروغ، سونامی اطلاعات کاذب، سونامی تحریف و دیکتاتوری در عین کثرت. در واقع ما شاهد دیکتاتوری رسانه‌ای به تمام معنا‌ هستیم. یعنی باوجود تنوع رسانه‌های دشمن با اسامی رسانه‌ای مختلف، با یک دیکتاتوری مواجه‌هستیم.

آنها‌ هیچ صدایی را بجز صدای خودشان به رسمیت نمی‌شناسند و با این لشکرکشی، سونامی دروغ، تولید دروغ انبوه، بمباران اطلاعات و تحریف، مارپیچ سکوت ایجاد می‌کنند و این مارپیچ سکوت  را حتی به حوزه نخبگانی تعمیم داده‌اند. آنها با لشکرکشی انبوه در حوزه رسانه و تکرار دروغ، تحریف واقعیت، بمباران اطلاعات، برجسته‌سازی وقایع منفی و با انکار واقعیت‌ها در زندگی عادی مردم ایران شرایطی را فراهم کردند که مخاطبان و کسانی که در شبکه‌های اجتماعی صاحب صفحات یا تریبون ‌هستند مانند استادان دانشگاه،‌هنرمندان و... یا سخن نگویند و سکوت کنند یا دروغ‌های آنان را تأیید کنند، این یعنی مارپیچ سکوت. فشار دیکتاتورهای مدرن و لشکر خودخواه رسانه‌ای به‌اندازه‌ای زیاد است که مردم باید یا سکوت کنند و یا دیدگاه غلط آنها را تأیید کنند.

آنها حتی به سکوت و تأیید نظرات‌شان راضی نیستند، می‌گویند کنش‌گران مختلف، نباید سکوت کنند یا فقط حرف‌های ما را تأیید کنند، بلکه ابتدا باید بیایند ناسزایی فراتر از آنچه ‌هست به نظام بدهند، بعد آنها را پذیرفته و قبول کرده و از آنها حمایت خواهیم کرد.

بنابراین این لشکر انبوه رسانه‌ای با سونامی دروغ و بمباران اطلاعات توانست در درجه اول مارپیچ سکوت را به حوزه نخبگان و حتی‌ هواداران نظام تعمیم دهد و در مرحله دوم بعد از اینکه آنها را وادار کرد که مارپیچ سکوت را عملی کنند، کسانی را که حرف نمی‌زنند متهم به بی‌شرفی کرد.

دانشجو در محیط دانشگاه، استاد خود را چون حرف نمی‌زند و نظر او را تأیید نمی‌کند، بی‌شرف می‌خواند. این یعنی دیکتاتوری. آن‌ها علی‌رغم اینکه دیگران را به دیکتاتوری متهم می‌کنند، خودشان دیکتاتوری را‌ هر روز اعمال می‌کنند. برخلاف اینکه خودشان را مدافع زن می‌دانند و حقوق زنان را بهانه‌ای برای اغتشاش خیابانی قرار داده و کشور را حدود سه ماه درگیر کردند،‌ شعارهای جنسیتی‌ای سر می‌دهند که توهین به مقام زن است.

در ماجرای سفر اخیر رئیس‌جمهور به کردستان، دیکتاتورهای مدعی زندگی و آزادی، با تهدید یک مغازه‌دار سنندجی، او را به عذرخواهی مجبور کردند. جرم این مغازه‌دار‌‌ این بود هنگام بازدید رئیس‌جمهور از بازار کردستان -که به دروغ می‌گفتند بر اثر اعتصاب تعطیل است- به او شکلات تعارف کرده بود. این‌ موارد در واقع از پدیده‌ها و دیکتاتوری‌های عجیب این دوره است.

* در ادامه برای مهار و کنترل این فضا و خنثی‌سازی تأثیرات منفی آن باید چه کرد؟
* برای مقابله با انبوه‌سازی دروغ و لشکر‌کشی‌ و لشکرسازی‌های کاذب در برابر مردم ایران، ابتدا باید ماهیت این اعتراض‌ها و اغتشاشات بررسی و تحلیل شود. به نظر من، این بحران که از شهریور با درگذشت یک دختر جوان آغاز شد،‌ همه ویژگی‌های بحران‌های پیشین را با شدت و گستردگی بیشتر دارد؛ البته ‌همان‌گونه که گفتم بی‌تردید مردم و مسئولان با تاب‌آوری و ظرفیت بالا و تجربه‌هایی که دارند خواهند توانست این بحران را نیز مدیریت و به فرصت تبدیل کنند.

ثانیاً این بحران وجوه مختلفی از جمله ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، داخلی و رسانه‌ای دارد. نباید علت‌های متنوع و متعدد اعتراض‌ها و اغتشاشات جاری از جمله عیوب نظام ارتباطی و رسانه‌ای و استفاده ناکافی از نخبگان را فراموش کرد. این بحران در عین حال که‌ هدایت و مدیریت خارجی دارد، حتماً ریشه اقتصادی، سیاسی، و اجتماعی ‌هم دارد، اما به ضرس قاطع این حوادث بیشتر بحران رسانه‌ای است؛ به‌همین دلیل، بخش زیادی از آنچه که این روزها از وقایع  ایران بازنمایی و منتشر می‌شود، فاصله‌ای از زمین تا آسمان دارد.

متأسفانه در حال حاضر  سواد رسانه‌ای مردم، مسئولان و رسانه‌ها ناکافی است. بازدارندگی در قبال تعرض رسانه‌های رقیب و دشمن وجود ندارد. راهبردهای مسئولان و رسانه‌های داخلی بیشتر واکنشی و انفعالی است. دستگاه‌های مسئول، پاسخگوی به‌موقع نیازهای مختلف اطلاعاتی، خبری، آموزشی و سرگرمی جامعه نیستند. در‌همه مخاطرات و بحران‌های مهم  و راهبردی قبلی، تأخیر در شروع و تعجیل در پایان وجود داشته است. بیشتر بحران‌های قبلی باوجود اینکه علت‌های مشابه دارند، باز هم تکرار می‌شود. علاوه براین مسئولان برای حل  برخی بحران‌های جدید از راه حل‌های تکراری  استفاده می کنند. این اشکالات باعث شده است ‌هم بحران‌ها با پیامدهای زیاد و دوره‌ای تکرار شوند و هم اینکه دشمن ‌هر روز دروغ‌های بیشتری را منتشر و میدان‌های تازه‌ای را باز کند. باید بپذیریم در قبال این حجم از دروغ انبوه و بی‌سابقه و خشونت رسانه‌ای دشمن، افکار عمومی بی‌دفاع و دچار مارپیچ شده است، رسانه‌های داخلی نتوانسته‌اند جلوی تعرضات رسانه‌ای دشمنان به روح و روان و امنیت مردم را بگیرند. چون سواد رسانه‌ای کافی ندارند، از ظرفیت رسانه‌ای دیر و ناکافی استفاده می‌کنند. آنان به رسانه اعتماد ندارند. به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، کشور در «محاصره‌ی تبلیغاتی» است و امروز این محاصره شدت یافته و فشارهای دشمن بیشتر شده است. راهبردهای خروج از محاصره تبلیغاتی‌هم کنشگری فعال، روایت اول، جهاد تبیین و بازسازی است و راهی جز این وجود ندارد.

نکته سوم اینکه وقتی که پذیرفتیم این بحران بیشتر رسانه‌ای است، باید راهبردها و راهکارهای مقابله با آن نیز بیشتر رسانه‌ای باشد. تمام قرائن و شواهد نشان می‌دهد، دشمنان برای جلوگیری از رفتن به سمت یک ایران قوی، راهبردهای استمرار خشونت، توسعه و شدت شعارهای ساختارشکنانه، تغییر میدان اعتراضات و اغتشاشات از خیابان‌ها به دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، اخلال در بازار، کسب‌وکار و تجارت، خسته‌ و عصبانی کردن نیروهای انتظامی و مسئولان و سوژه‌سازی و سوژه‌یابی دروغین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

اگر افراد و کنش‌گران مسئول بخواهند با این راهبردها مقابله کنند، باید راهبرد مقابل آن‌ها را اتخا‌ذ کنند. بنابراین به نظر می‌رسد برای جلوگیری از تحقق راهبردهای دشمنان، تبدیل بحران موجود به فرصت، خروج از محاصره تبلیغاتی، مقابله با جریان تحریف، بصیرت‌افزایی برای افکار عمومی بی‌دفاع و جلوگیری از تعرض رسانه‌ای غرب، باید در کنار اتخاذ راهبردهای واقع‌نمایی، جهادتبیین، بازسازی در عرصه‌های فرهنگ، رسانه و اقتصاد، تقویت سواد رسانه‌ای مسئولان، رسانه‌ها و مردم، اصلاح نظام معیوب ارتباطی، استراتژی‌های کنش‌گرانه و فعال، ارائه روایت اول، صبر و مقاومت، آرام‌سازی، عادی‌سازی، اقناع‌سازی و ‌همراه‌سازی در دستور کار بخش‌های مختلف به‌ویژه رسانه‌ها، دانشگاهیان و مسئولان قرار بگیرد. این راهبردها در کنار بازسازی در عرصه‌های اقتصاد و استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و جذب حدأکثری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی باید مدنظر قرار گیرد.

* با توجه به تأکید اخیر رهبر انقلاب‌ اسلامی در دیدار بسیجیان درباره تلاش دشمن برای به تسخیر درآوردن مغزها، مواجهه و اقناع و تخاطب با افکار عمومی در وضعیت فعلی چقدر اهمیت و ضرورت پیدا می‌کند؟
* در جنگ شناختی، جنگ روانی و سونامی تحریف و دروغ و لشکرسازی رسانه‌ها‌، هدف افکار عمومی است و‌ هدف جسم نیست. در جنگ‌های کلاسیک جسم‌ها هدف بودند، اما در جنگ شناختی اصلاً‌ هدف جسم نیست،‌ هدف روح، روان و مغز است؛ بنابراین‌ همه نکاتی که رهبر انقلاب درباره جهاد تبیین و مقابله با جریان تحریف و محاصره تبلیغاتی گفتند، برخاسته از دغدغه ایشان نسبت به هدف قرار گرفتن مغزهای بی‌گناه و افکار عمومی است.

دشمن‌ هم سال‌هاست در این حوزه تمرکز کزده و اقداماتش را‌ توسعه می‌بخشد و در واقع تا حدود زیادی هم موفق بوده است. ما درباره رسانه‌های داخلی، رسانه‌های فرهنگی و‌ هنری و ساختارهای نرم غفلت داشته‌ایم. جمهوری اسلامی ساختارهای لازم از جمله وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات، صدا وسیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تعداد زیادی خبرگزاری و مطبوعات را دارد، اما نسبت به حوزه‌های شناختی و جنگ نرم غفلت شده است.

این غفلت کار ضعیف دشمن را قوی نشان می‌دهد. اینگونه نیست که رسانه‌های دشمن بسیار قوی باشند و اصول و قواعد عجیبی را به‌کار بگیرند، بلکه از این سمت غفلت صورت گرفته و‌ همچنان نیز ادامه پیدا کرده است. ما این ساختارها را داریم ولی این ساختارها آن‌گونه که باید ایفای نقش نکرده‌اند. به‌همین دلیل رهبر انقلاب در نخستین دیدار خود با اعضای دولت آقای سیزدهم بحث بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی را مطرح کردند.

افراد دلسوز‌ هم باید به افکار عمومی توجه داشته باشند، به نیاز آنها به‌موقع پاسخ دهند، صادقانه با آنها برخورد کنند و اطلاعات را به‌موقع در اختیار افکار عمومی قرار دهند، بدانند که کجای کار ایراد دارد و ایرادها را برطرف کنند. متأسفانه درحال‌حاضر به‌واسطه استمرار برخی غفلت‌ها، نادیده گرفتن رسانه و حمایت نکردن از آن، به کار نگرفتن افراد حرفه‌ای، ضعف در کیفی‌سازی و ارتقای نیروی انسانی و سرمایه‌گذاری ناکافی، دشمن هرروز خود را در این حوزه تقویت کرده و رسانه‌های ما بازدارنده نیستند و نمی‌توانند جلوی تعرض رسانه‌ای را بگیرند. ما حملات دشمن را به افکار عمومی مثل یک بمب خوشه‌ای می‌دانیم که از یک خوشه نجات پیدا کنیم، یک خوشه دیگر در پی خواهد آمد. رسانه‌ها علاوه بر افکار عمومی داخل باید دیدگاه‌هایی که در دنیا علیه جمهوری اسلامی ایجاد شده است را تصحیح کنند.

دانلود مداحی ایام فاطمیه ۱۴۰۱ (استودیویی)

 بخش خبری مناسبت های مدهبی شهادت اهل بیت ع بانک صوت وتصویر

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

دانلود مداحی ایام فاطمیه ۱۴۰۱ (استودیویی)

سلام ای بارون

سلام ای بارون سلام ای دریا
سلام ای کوثر سلام اعطینا

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای امیر کرمانشاهی


امیر کرمانشاهی

سلام ای مادر

اسم تورو میزنم صدا یا زهرا
از غم تو من هر چی که بگم بازم کمه

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای حسین طاهری 

حسین طاهری

گل چادر گلدارت

پر تب و تابه دل بی قرارم
اگه تو بری زهرا جان کسی رو ندارم
گل چادر گلدارت
تب دستای تب دارت آتیشم زده
نفست که خراب میشه

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای حاج محمودکریمی

حاج محمودکریمی

اگه تو مادر نبودی

برای دیدن نشون تو چه کنم من گمشده بدون تو چه کنم
شده تشنه هوای تو نفسم، به کدوم طرف برم به تو برسم

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای سید مجید بنی فاطمه

سید مجید بنی فاطمه

اسم تو میبارد از نفس باران

اسم تو میبارد از نفس باران
نور رخت دارد جلوه بی پایان
بر دل خسته میدهد اسمت لذت عشقی مدام
بر روح بلنـدت سلام

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای سیدمجید بنی فاطمه

سیدمجید بنی فاطمه

سلام مادر

صاحبِ قبر بی نشون سلام مادر
عرش و فرشته ها به پات میفتند
به احترام تو قیام میکنند
وقت نماز تو قیامت میشه

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای مهدی رسولی

مهدی رسولی

الحمدلله که نوکرتم

روی لب ها نور و قدر و کوثر و طاها
ذکر نورانی عاشق ها تسبیحات حضرت زهرا
الله اکبر این همه جلال الله اکبر این همه شکوه
الله اکبر در راه علی فاطمه ایستاده مثل یه کوه

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای مهدی رسولی

مهدی رسولی

یه کمی حرف بزن

یه کمی حرف بزن حرف رفتن نزن حرف رفتن نزن
پاشو اینجوری منو نده عذاب کلمینی
بری از پیشم میشم خونه خراب کلمینی
بین این همه سلام بی جواب کلمینی

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای مهدی رسولی


مهدی رسولی

چادر نمازت

چادر نمازت سایه ی رو سرمه عمری که یاورمه
ارثیه ی مادرمه و دلخوشی خواهرمه
دنیا با تو برکت داره شیعه از تو عزت داره
ماشاءالله به این جبروت ماشاءالله به این عظمت

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای محمد حسین پویانفر


محمد حسین پویانفر

چادرت را بتکان

چادرت را بتکان‌ روزی ما را بفرست
ای که روزی دو عالم همه از چادر توست
اِی که روزی دو عالم همه از چادر توست
ای مادر ای مادر ای مادر

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای محمد حسین پویانفر


محمد حسین پویانفر

انگار نه انگار

صبح روز سه شنبه‌ من پا شدم من با دو چشم خیس
دیدم انگار توی این شهر هیشکی عین خیالش نیست
هیشکی عین خیالش نیست
انگار نه انگار دیروز همینجا یکی خورد به دیوار

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای مهدی رسولی


مهدی رسولی

آه مادر

کی دیده که پرنده ای کنار لونه گم بشه
یه مادری تو کوچه ای که داره خونه گم بشه

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای محمود کریمی و امیر کرمانشاهی


محمود کریمی و امیر کرمانشاهی

DOWNLOAD

دیشب تا صبح گریه کردی

دیشب تا صبح گریه کردی گریه کردی
من هم با تو گریه کردم گریه کردم

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای حاج محمودکریمی

حاج محمودکریمی

غم غربت

علی تنها مونده میون بی خبرا
اومدن پشت در خونه خیره سرا

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای حاج محمودکریمی


حاج محمودکریمی

جانم زاهر (س)

دردای من بی درمونه حیدر امشب سرگردونه
چرا به من نگفته بودی که پیکرت مثل خزونه

خیمه فاطمی (سلام الله علیها) مهدیه شهرستان آمل

با صدای حاج محمودکریمی


حاج محمودکریمی

خیمه فاطمی مهدیه شهرستان آمل

 بخش خبری مناسبت های مدهبی شهادت اهل بیت ع

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

خیمه فاطمی مهدیه شهرستان آمل

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری دهه فاطمیه، خیمه فاطمی مهدیه شهرستان آمل راه اندازی شد.

در خیمه فاطمی مجازی سایت مهدیه شهرستان آمل، عزاداران فاطمی  باموضوعات مختلفی از سیره و سبک زندگی حضرت زهرا علیها السلام آشنا گردیده واز طرف مهدیه آمل سعی می شود تا یک محیط بسیار معنوی را ایجاد کنیم تا عاشقان و عزاداران فاطمی بتوانند حال وهوای یک خیمه عزاداری واقعی را تجسم بکنند.

گفتمان‌ساز باشید

 بخش خبری رهبری انقلاب

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

اطلاع‌نگاشت | گفتمان‌ساز باشید

«اوّلین فریضه‌ی دانشجویی عبارت است از آرمان‌خواهی.» و پیگیری آرمان‌ها و تکرار و پافشاری بر آنها موجب گفتمان‌سازی و اثرگذاری بر مراکز تصمیم‌گیری مدیریّت کشور خواهد شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مقاطع مختلف ضمن حضور در دانشگاه، آرمان‌ها و گفتمانهای مختلفی را با دانشجویان در میان گذاشته‌اند. «گفتمان‌سازباشید» مروری است بر محورهای گفتمانی بیانات رهبر انقلاب که با حضور در دانشگاه‌‌های تهران مطرح شده‌است.

بازخوانی۲۵مطالبه مهم رهبرانقلاب ازجنبش دانشجویی درسال‌های اخیر

 بخش خبری رهبری انقلاب

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

بازخوانی۲۵مطالبه مهم رهبرانقلاب ازجنبش دانشجویی درسال‌های اخیرتبیین آرمان‌ها،مطالبه‌گری منطقی وتزریق امید

به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو رسانه‌ی KHAMENEI.IR گزیده‌ای از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب خطاب به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در سال‌های اخیر را بازخوانی می‌کند.
عنوان تاریخ
۱- بنیه‌ی دینی و انقلابی‌تان را تقویت کنید ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
۲- خودسازی فردی و جمعی کنید ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۳- پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۴- گفتمان‌های اصلی انقلاب را تقویت کنید ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۵- برای غلبه گفتمان انقلاب در دانشگاه تلاش همه‌جانبه کنید ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
۶- مرزتان را با تردید‌کنندگان در مبانی انقلاب مشخّص کنید ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۷- در مقابله با دشمن، قاطع و صریح برخورد کنید ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
۸- راهکارهای عملیِ تحقق چشم‌اندازِ گام دوم انقلاب را دنبال کنید ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
۹- واقعیّات مثبت را هم ببینید ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
۱۰- تولید علم و تولید عالم را جدی دنبال کنید ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
۱۱- دچار انفعال نشوید و امیدآفرینی کنید ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
۱۲- مراقب هویّت‌زدایی و آرمان‌زدایی از دانشگاه باشید ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
۱۳- توجه کنید که انقلابیگری فقط در بستر نظام امکان‌پذیر است ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
۱۴- صبر انقلابی را در کنار خشم انقلابی داشته باشید ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
۱۵- هر چه میتوانید جبهه انقلاب را گسترش بدهید ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۱۶- مسئله دانش‌بنیان‌ها را گفتمان‌سازی و جریان‌سازی کنید ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
۱۷- خودجوش و خودکار باشید ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
۱۸- در مطالبه‌گری‌ها منطقی و بدونِ مخرجِ مشترک با دشمن عمل کنید ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
۱۹- مطالبه‌گری را با ارائه راه‌حل‌های خوب همراه کنید ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۲۰- با تشکّلهای ضداستکباری در دنیا ارتباط برقرار کنید ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
۲۱- با بصیرت محیط را بشناسید ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۲۲- به جریان رسانه‌ای دشمن، نگاهِ سوءظن‌آمیز باشد ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۲۳- روی مسئله فکر با راهنمایی اساتید مطمئن کار کنید ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
۲۴- با مسائل کشور مماس شوید و برای آنها راه‌حل ارائه کنید ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۲۵- در تشکیل نظم جدید جهانی اثرگذار باشید ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
 
* ۱- بنیه‌ی دینی و انقلابی‌تان را تقویت کنید
من اوّلین انتظاری که از تشکّلها دارم، این است که بنیه‌ی دینی و انقلابی‌تان را تقویت کنید؛ از این مسئله آسان عبور نکنید؛ این خیلی مهم است؛ تقویت فکری، تقویت دینی. حالا گفتند که من کتاب یا آدم معرّفی کنم برای مراجعه؛ به نظر من میتوانید خودتان با افراد زیادی در حوزه‌ی قم آشنا بشوید. حالا در حوزه‌ها، از جمله عمدتاً حوزه‌ی [علمیّه‌ی] قم خوشبختانه در این چند سال اخیر کارهای بسیار خوبی و حرکتهای خوبی انجام داده‌اند؛ شخصیّت‌هایی هستند که میتوانند مرجع و مشاور امینی در مسائل فکری و اسلامی و دینی برای شما باشند. و از جمله تهذیب نفْس؛ من خواهش میکنم به مسئله‌ی خودسازی و تهذیب نفْس توجّه کنید. از قول امام نقل کردند که ایشان فرموده بودند آنهایی که از آمریکا میترسند، به خاطر این است که تهذیب نفْس نکرده‌اند؛ و به نظر من واقعش هم همین است. ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

* ۲- خودسازی فردی و جمعی کنید
توصیه‌ی من به شما جوانهای عزیز، چه دانشجو و چه بقیّه‌ی جوانها... مسئله‌ی خودسازی است؛ خودسازی خیلی مهم است؛ هم در ابعاد فردی، هم در ابعاد جمعی. هم شخص خود شما باید خودسازی کنید، هم جمعتان باید به عنوان یک جمع خودسازی کند؛ خودسازی خیلی مهم است... اُنس با قرآن، ارتباط با قرآن، نماز با حضور، نماز در اوّل وقت، توجّه به ادعیه مواردی است که به نظر من برای خودسازی لازم است. این کمک میکند به شما که از لغزشگاه‌ها راحت عبور کنید، بسلامت عبور کنید. لغزشگاه‌هایی وجود دارد؛ ترس، یک لغزشگاه است، تردید، یک لغزشگاه است، احساس ضعف، یک لغزشگاه است، انگیزه‌های ناسالم، یک لغزشگاه است؛ لغزشگاه‌های زیادی سر راه ما وجود دارد، بخصوص برای فعّالان مسائل اجتماعی؛ لذا اینها بیشتر به خودسازی احتیاج دارند و نیاز دارند که بُنیه‌ی روحی و معنوی خودشان را قوی کنند. به نظر من وقتی بُنیه‌ی روحی‌ و معنوی‌ شما قوی شد، هم در زمینه‌ی فکر، هم در زمینه‌ی تصمیم‌گیری، هم در زمینه‌ی عمل، توانایی‌های بیشتری پیدا خواهید کرد و ما در نسل جوان به اینها نیاز داریم. ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

* ۳- پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید
این پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید... این [مطالبه گری] بسیار چیز باارزشی است؛ این مطالبه‌گری را از دست ندهید، این آرمان‌خواهی را از دست [ندهید]. اینها آرمان‌خواهی است؛ ممکن است بعضی از این چیزهایی که شما مطالبه میکنید عملی نباشد که واقع قضیّه هم همین است؛ یعنی وقتی انسان وارد عمل شد مشکلات کار میدانی برای او بیشتر آشکار میشود، معلوم میشود که همه‌ی آن چیزهایی که میخواستیم، یا نمیتوانسته عملی بشود یا نمیتوانسته به این زودی عملی بشود؛ لکن خودِ این آرمان‌خواهی باارزش است؛ برای اینکه اگر آرمان‌خواهی وجود نداشته باشد راه را گم میکنیم؛ این آرمان‌خواهی موجب میشود که ما راه را گم نکنیم و وسط راه، کج و راست و به چپ و راست حرکت نکنیم. این آرمان‌خواهی را داشته باشید؛ این آرمانهای مهم را: عدالت، استقلال، رفع فساد، در نهایت تمدّن اسلامی. آرمان اصلی و واقعی و نهایی، ایجاد تمدّن اسلامی است؛ اینها را از دست ندهید و اینها را مطالبه کنید و بخواهید روی آن فکر کنید؛ البتّه مطالبه‌گری بایستی با شکلهای منطقی باشد. ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

* ۴- گفتمان‌های اصلی انقلاب را تقویت کنید
گفتمان عدالت، اقتصاد دانش‌بنیان، پیشرفت ایرانی اسلامی، شتاب در یافته‌های علمی؛ اینها گفتمانهای اصلی است؛ این گفتمانها را تقویت کنید. گفتمان اقتصاد مقاومتی خیلی گفتمان مهمی است...  من همیشه گفته‌ام که این سلسله‌مراتب عمل، از بالا تا پایین یک سلسله‌مراتب انسانی است؛ همه‌ی انسانها مغز دارند، دل دارند، اراده دارند، عزم دارند؛ در این سلسله‌مراتبِ پنج شش واسطه‌ای، [اگر] یکی‌شان نخواهد انجام بدهد کار انجام نمیگیرد. مثل یک سیم برق نیست که اگرچنانچه شما اینجا دکمه را زدی، صد چراغ روشن بشود؛ نه، این سیمهای وسط همه‌شان دارای اراده‌اند، دارای عزمند؛ انسانها هستند. باید نظارت بشود، باید کنترل بشود، باید دنبال‌گیری بشود، باید رصد بشود، باید مطالبه‌ی دائمی بشود و شماها میتوانید در این زمینه نقش ایفا کنید... این پیشرفت اسلامی ایرانی میتواند به عنوان یک گفتمان، به عنوان یک خواست عمومی مطرح بشود. شتاب در یافته‌های علمی از همین قبیل است. ۱۳۹۵/۰۴/۱۲

* ۵- برای غلبه گفتمان انقلاب در دانشگاه تلاش همه‌جانبه کنید
تلاش جدّی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه. نگویید در دانشگاه دیگر نمیشود کاری کرد؛ شنفتم این را که بعضی‌ها میگویند که «آقا، دیگر در دانشگاه نمیشود کاری کرد»؛ نه آقا، در دانشگاه خیلی میشود کار کرد، اتّفاقاً در دانشگاه باید کار کرد. چه کسی باید در دانشگاه کار بکند؟ شما. شما تشکّلها هستید که در دانشگاه باید کار بکنید... من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار. البتّه در جنگ، قرارگاه مرکزی وجود دارد که دستور میدهد، امّا اگرچنانچه رابطه‌ی قرارگاه ‌قطع شد یا قرارگاه عیبی پیدا کرد، اینجا فرمانده دستورِ آتش‌به‌اختیار میدهد. خب شما افسرهای جنگ نرمید -قرار شد شما افسران جوان جنگ نرم باشید- آنجایی که احساس میکنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید. ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

* ۶- مرزتان را با تردید‌کنندگان در مبانی انقلاب مشخّص کنید
بعضی‌ها هستند همه‌ی سعی‌شان این است که در مبانی انقلاب ایجاد تردید کنند و نشانه‌های پیشرفت کشور را انکار کنند؛ با اینها با قوّت و با صراحت حرف بزنید، یعنی مرزتان را با اینها مشخّص کنید. من هیچ توصیه نمیکنم با کسی که مبانی انقلاب را قبول ندارد و ایجاد تردید در این مبانی میکند و دشمن را تزئین میکند و راه غلط را در مقابل پای ما میگذارد، با مماشات رفتار کنیم؛ نخیر، آنجا با صراحت رفتار کنید، با قوّت رفتار کنید. و این [هم] که تردید ایجاد کنند، این ستون فقرات کار فرهنگی دشمن است؛ این، آن لُبّ جنگ نرم دشمن است که ایجاد تردید کنند. اگر کسی هم در مجموعه‌ی کشور، داخل کشور همین کار دشمن را انجام میدهد، طبعاً باید در مقابل او ایستاد. ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

* ۷- در مقابله با دشمن، قاطع و صریح برخورد کنید
نوع برخورد با مشکلات درون نظام، باید علاج‌جویانه و طبیبانه باشد. طبیب، گاهی اوقات به مریض خودش هم ممکن است تشر بزند، یک حرف تلخی هم بزند، امّا مقصودش معالجه‌ی او است. در مقابله‌ی با دشمن، نوع برخورد باید قاطع و صریح و طبق برخورد خود او -که خصمانه است- خصمانه باشد؛ امّا در داخل و با نظام، نه؛ دلسوزانه، علاج‌جویانه و مانند اینها. البتّه شما در برخورد با دشمن خارجی در حرف زدن و در موضع گرفتن و مانند اینها آزادید. حالا البتّه در زمینه‌های دیپلماسی یک رنگ‌وروغن‌های دیپلماسی لازم است، آن به عهده‌ی دیپلمات‌ها، آنها هرکار خواستند [بکنند] و بروند هرجور میخواهند رنگ‌وروغن بزنند؛ [امّا] شما به‌عنوان دانشجو، به‌عنوان مجموعه‌های دانشجویی، حرفتان را صریح و قاطع و با صدای بلند بیان کنید. ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

* ۸- راهکارهای عملیِ تحقق چشم‌اندازِ گام دوم انقلاب را دنبال کنید
راهکار عملی برای اینکه ما بتوانیم به عنوان یک جوان وارد میدان [حرکت عمومی برای تحقق چشم‌انداز گام دوم انقلاب] بشویم چیست... مسئله‌ی راهکارهای عملی... احتیاج دارد به هدایت، تمرکز، پیگیری، فعّالیّت پی‌درپی و لحظه‌به‌لحظه برای اینکه بتواند این کاروان عظیم جامعه را و مهم‌تر از همه جوانهای جامعه را به پیش ببرد. این کارِ چه کسی است؟ این تمرکز، این ایجاد برنامه‌ی کار، پیدا کردن راهکار، ارائه‌ی راهکار، برنامه‌ریزی، به عهده‌ی چه کسی است؟ این به عهده‌ی جریانهای حلقه‌های میانی است. این، نه به عهده‌ی رهبری است، نه به عهده‌ی دولت است، نه به عهده‌ی دستگاه‌های دیگر است؛ [بلکه] به عهده‌ی مجموعه‌هایی از خود ملّت است که خوشبختانه امروز ما این را کم هم نداریم. ما نخبه‌های فکری در زمینه‌های گوناگونِ مورد نیاز در میان جوانان، در میان مسئولین خودمان داریم. اینها میتوانند بنشینند برنامه‌ریزی کنند و هدایت کنند. تشکّلهای دانشجویی از این قبیلند. ۱۳۹۸/۰۳/۰۱

* ۹- واقعیّات مثبت را هم ببینید
واقع‌بین باشید.. مدام به ما میگویند واقع‌بین باشید، واقع‌بین باشید؛ مرادشان از «واقع‌بین باشید» این است که موانع را ببینید؛ من میگویم ‌واقع‌بین باشید، یعنی واقعیّات مثبت را ببینید؛ جمعیّت جوان را، جمعیّت بااستعداد را، توانایی‌های بشری فوق‌العاده را، استعداد فوق‌العاده‌ی ملّت را، امکانات زیرزمینی را، موقعیّت جغرافیایی را، پیشرفت جمهوری اسلامی را؛ اینها را ببینید، اینها واقعیّات است. پس اینها بخشی از واقعیّات است که اینها را باید دید. یک بخش دیگر از واقعیّات این است که شما وقتی آرمان‌گرا هستید و میخواهید به سمت این آرمان حرکت بکنید، باید توجّه داشته باشید که این‌جوری نیست که انسان با معجزه خودش را به آرمان بتواند برساند؛ نه، مشکلاتی وجود دارد، موانعی وجود دارد؛ لابه‌لای این موانع باید راه را پیدا کرد؛ ‌واقع‌بین یعنی این... من عرض بکنم قطعاً و یقیناً راه وجود دارد؛ بگردید آن راه را پیدا کنید. ‌واقع‌بینی یعنی این. خب البتّه همه‌ی اینها بحثهای اندیشه‌ورزانه -یعنی به قول فرنگی‌مَآب‌ها بحثهای تئوریک- نیاز دارد. اینهایی که عرض میکنم کارهایی است که باید کار اندیشه‌ورز درباره‌اش کرد. ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

* ۱۰- تولید علم و تولید عالم را جدی دنبال کنید
 دانشگاه محلّ دانش است... یعنی در دانشگاه باید هم عالِم تولید بشود، هم علم تولید بشود، هم عِالم و علم جهت درست پیدا کند؛ این سه نکته‌‌ی اساسی در دانشگاه باید باشد. تربیت عالِم که من از آن تعبیر میکنم به تولید عالم، و تولید علم که همان چیزی است که سالها است تکرار میکنیم؛ یعنی خطوط مرزیِ علم را شکستن و جلو رفتن که این کاری است که ما در کشورمان هنوز نتوانسته‌ایم آن‌چنان‌‌که شایسته‌ی نظام جمهوری اسلامی است به آن برسیم؛ البتّه کارهایی شده، لکن عقبیم. باید بتوانیم از لحاظ علمی جلو برویم؛ وقتی علم جلو رفت، آن‌وقت فنّاوری هم جلو میرود؛ وقتی فنّاوری جلو رفت، تأثیر در زندگی میگذارد؛ وقتی فنّاوری جلو رفت، در دنیا چشمها به شما متوجّه میشود و احساس نیاز میکنند؛ در زندگی انسانها تأثیر میگذارید؛ اینها مسائل بسیار مهمّی است. تکیه‌ی بنده بر روی علم و فنّاوری و مانند اینها که همیشه میگویم، به‌خاطر این است؛ اینها فراموش نشود. همه‌ی مجموعه‌ی دانشگاه -مدیران دانشگاه، از وزیر محترم گرفته تا رؤسای دانشگاه‌ها، استادها، دانشجوها، متون درسی، فرآیندهای آموزشی، کارگاه‌ها و مانند اینها؛ همه‌ی اینها- باید در این چهارچوب قرار بگیرند؛ یعنی بایستی تولید علم، تولید عالم و جهت‌دهی صحیح [صورت بگیرد]. ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

* ۱۱- دچار انفعال نشوید و امیدآفرینی کنید
تبلیغات انبوه و حساب‌شده‌ای میشود برای اینکه دانشجویان ما را ناامید کنند؛ یا به طور کلّی ناامید کنند از آینده که به افسردگی و سرنوشت‌های بدتر از افسردگی منتهی میشود، یا ناامید کنند از ادامه‌ی کارشان در کشور که به پشت کردن به کشور و رفتن از کشور و مانند اینها می‌انجامد. این خیلی چیز بدی است. البتّه همیشه بوده، امروز هم این حرکت را تند کرده‌اند؛ و من حالا از شما دوستان عزیز خواهش میکنم که به مسئله‌ی امیدآفرینی توجّه بکنید. [از سوی] خود دانشجوهای مؤمن و فعّال در همین اظهاراتی که انجام گرفت و گفته شد، بعضی از نکاتی وجود داشت که ممکن است منتهی به آن معنا بشود... به نظر من این جنبه را تقویت بکنید. ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

توصیه‌ی من به شما دانشجوها پرهیز از انفعال و ناامیدی است؛ مواظب باشید؛ یعنی مواظب خودتان باشید، مواظب دلتان باشید، مواظب باشید دچار انفعال نشوید، دچار ناامیدی نشوید. شما باید کانون تزریق امید به بخشهای دیگر باشید. بله، نابسامانی‌هایی در بخشهای مختلف وجود دارد امّا این نابسامانی‌ها غیر قابل رفع است؟ ابداً؛ اینها قابل رفع است. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

* ۱۲- مراقب هویّت‌زدایی و آرمان‌زدایی از دانشگاه باشید
 امروز جمهوری اسلامی موظّف است دغدغه‌ی دانشگاه را داشته باشد... کدام نقطه است که بیشتر در خور این است که مسئولین و خود دانشگاهیان و شما دانشجوها دغدغه‌ی آن را باید داشته باشید؟ به نظر من در درجه‌ی اوّل، هویّت‌زدایی از دانشگاه و آرمان‌زدایی از دانشگاه است؛ آن چیزی که در درجه‌ی اوّل باید دغدغه‌اش را داشت و برایش نگران بود این است؛ بایستی برای این فکر کرد؛ همه باید فکر کنند؛ هم مدیران دانشگاهی، هم فعّالان علمی دانشگاه مثل اساتید و‌ محقّقین دانشگاهی، هم شما دانشجوها و هم مسئولین کشور باید به این بیندیشند. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

* ۱۳- توجه کنید که انقلابیگری فقط در بستر نظام امکان‌پذیر است
انقلابیگری هم فقط در بستر نظام امکان‌پذیر است؛ این طرف قضیّه را هم توجّه داشته باشید. این‌جور نباشد که بعضی نظام را نفی کنند به‌عنوان اینکه ما انقلابی هستیم؛ ارزشهای نظام، ارکان نظام، بنیانهای نظام را زیر سؤال ببرند به‌عنوان اینکه ما انقلابی هستیم. انقلابیگری به معنای ویرانگری نیست. انقلابیگری یک مشی صحیح و عاقلانه و پُرانگیزه و پُرامید و شجاعانه به سمت اهداف والا است؛ این تعریف و معنای انقلابیگری است؛ و این فقط در بستر و مسیر نظام اسلامی یعنی نظام موجود امکان‌پذیر است؛ خارج از این امکان‌پذیر نیست. انقلابیگری، ساختارشکنی نیست؛ تخریب نظامِ ناشی از انقلاب نیست. ۱۳۹۷/۰۳/۰۷

* ۱۴- صبر انقلابی را در کنار خشم انقلابی داشته باشید
صبر هم یکی از خصلتهای انقلابی است. بله، خشم انقلابی داریم امّا صبر انقلابی هم داریم. مظهر اتمّ و اکمل عدالت، امیرالمؤمنین است دیگر، از او عادل‌تر که نداریم، امّا امیرالمؤمنین هم یک جاهایی صبر کرد؛ تاریخ زندگی امیرالمؤمنین را می‌بینید دیگر. یک جا میگوید: فَصَبَرتُ وَ فِی العَینِ قَذًی وَ فِی الحَلقِ شَجا؛ یک جا هم در مقابل فشار خوارج و مانند اینها در جنگ صفّین صبر میکند و به حکمیّت تن میدهد؛ پس یک جاهایی صبر ضروری است، لازم است؛ یک جاهایی صبر، [از روی] ناچاری است، یک جاهایی هم نه، ناچاری نیست اما لازم است که انسان این صبر را انجام بدهد... حوصله‌ی انقلابی و صبر انقلابی، مثل خشم انقلابی است. ۱۳۹۷/۰۳/۰۷

* ۱۵- هر چه میتوانید جبهه انقلاب را گسترش بدهید
جبهه‌ی انقلاب را گسترش بدهید، یارگیری کنید؛ حذف نکنید؛ صِرف اختلاف سلیقه و اختلاف نظر درباره‌ی فلان مسئله موجب طرد نشود. بعضی هستند که به اسلام و انقلاب و نظام اسلامی و به خیلی از خصوصیّاتی که شما به آن اهمّیّت میدهید معتقدند، در فلان مسئله‌ی خاص با شما موافق نیستند؛ این نباید موجب بشود که شما او را طرد کنید، از دایره‌ی انقلابی‌گری خارج بدانید. هر چه میتوانید جبهه‌ی انقلاب را گسترش بدهید، جذب کنید؛ البتّه منظورم جذب منافق نیست، جذب آدم بی‌اعتقاد نیست؛ جذب آدم معتقدی است که با شما اختلاف سلیقه دارد. ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

* ۱۶- مسئله دانش‌بنیان‌ها را گفتمان‌سازی و جریان‌سازی کنید
روی این مسئله‌ی دانش‌بنیان‌ها کار کنید. یکی از مواردی که شما[دانشجویان] میتوانید روی آن فکر کنید، کار کنید، با آن تماس پیدا کنید، همین مسئله‌ی شرکتهای دانش‌بنیان و بنگاه‌های دانش‌بنیان است، با آن عرض عریضی که دارد؛ که خب با دانشگاه هم طبعاً ارتباط نزدیکی دارد. چه کار میتوانید بکنید در مورد دانش‌بنیان‌ها؟ حالا آن کسانی که میتوانند، مجموعه‌های دانش‌بنیان تشکیل میدهند؛ بحث من آن نیست، بحثِ من بحث دانشجویی است؛ دانشجوها میتوانند گفتمان‌سازی کنند؛ در مورد شرکتهای دانش‌بنیان گفتمان‌سازی بشود... یا از لحاظ فکری جریان‌سازی کنید؛ علیه مؤلّفه‌های مخلّ دانش‌بنیان جریان‌سازی کنید، مثلاً مثل خام‌فروشی،‌ یعنی فروش مواد بدون ارزش افزوده... که الان در کشور ما متأسّفانه وجود دارد، خیلی هم رایج است؛ روی این مسئله جریان‌سازی کنید تا گفتمان مخالف با این، تولید بشود. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

* ۱۷- خودجوش و خودکار باشید
آنچه ما از بچّه‌های دانشجو، از شما جوانهای عزیز که من خیلی به شماها واقعاً‌ علاقه‌مندم، انتظار داریم این است که شماها باید خودجوش باشید، باید خودکار باشید، باید منتظر این نباشید که شما را به کار وادار کنند؛ بخصوص جوانهایی که مثلاً مربوط به تشکّلهای گوناگون دانشجویی هستند. باید خودکار حرکت کنید، باید بچّه‌هایی که اهل اندیشه هستند؛ بعضی‌ها هستند در اندیشه‌ورزی پیشرو هستند، بعضی‌ها در حرکتهای اجرائی پیشرو هستند؛ هر کدام در هر قسمتی که توانایی‌اش را دارید بایستی خودجوش و خودکار باشید؛ مثل مبارزات مبارزین زمان طاغوت. ۱۳۹۸/۰۳/۰۱

* ۱۸- در مطالبه‌گری‌ها منطقی و بدونِ مخرجِ مشترک با دشمن عمل کنید
طبیعت دانشجو مطالبه‌گری است؛ مطالبه‌گری کنید و از مسئولان بخواهید که کار جدّی بکنند؛ یکی از کارهایی که شماها میتوانید بکنید این است؛ شما برحذر بدارید مسئولان را از کارهای نمایشی؛ از آنها بخواهید کارهای جدّی و واقعی انجام بدهند؛ این یکی از مطالبات درست و به‌جای دانشجویان است که میتوانند این را بخواهند... البتّه هیچ لزومی هم ندارد که برخورد تند و تیز بکنید! بعضی‌ها خیال میکنند که راه تذکّر دادن این است که تند و تیز وارد بشوند، انتقاد کنند، دعوا کنند، سر و صدا کنند؛ نه، هیچ لزومی ندارد... میتوان منطقی و هوشمندانه و کاملاً جدّی وارد میدان مطالبه‌گری شد و مطالبه‌گری کرد... در مطالبه‌گری‌ها ــ که من به شما توصیه‌ی مطالبه‌گری میکنم ــ مراقبت کنید دشمن نتواند از مطالبه‌ی بحقّ شما سوء استفاده کند؛ هم در صورت‌بندی مسئله، هم در راه ‌حلّی که ارائه میدهید، سعی کنید با دشمن وجه مشترک و مانند اینها پیدا نکنید؛ مخرج مشترک پیدا نکنید با دشمن؛ [چون] او هم موضوعات را مطرح میکند دیگر، او هم مشکلات را مطرح میکند، هم صورت مسئله را او مطرح میکند، هم به‌اصطلاح علاج را و نتیجه‌گیری را مطرح میکند. شما صورت مسئله‌تان هم با او باید فرق داشته باشد، نتیجه‌گیری‌تان هم با او باید بکلّی فرق داشته باشد، چون او دشمن است دیگر. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

* ۱۹- مطالبه‌گری را با ارائه راه‌حل‌های خوب همراه کنید
مطالبه‌گری فقط انتقاد نیست، مطالبه‌گری فقط اعتراض نیست، اگر چه در آن، اعتراض هم وجود دارد. انتقاد در کنار پیشنهاد... مجموعه‌ی جوانی که این سخن را میشنوند و در این عرصه‌ها فعّال هستند توجّه کنند اینکه ما صرفاً انتقاد کنیم، صرفاً اعتراض کنیم، این کار را پیش نمیبرد، این مطلقاً فایده‌ی جدّی و ماندگاری ندارد؛ حالا ممکن است یک فواید کوچکی اوّل کار داشته باشد؛ آنچه فایده دارد عبارت است از پیشنهاد. ببینید در اسلام هم نهی از منکر با امر به معروف همراه است، نهی از منکر همان اعتراض است، امر به معروف یعنی پیشنهاد، ارائه‌ی راه حل، ارائه‌ی کاری که باید انجام بگیرد و میتواند انجام بگیرد؛ اینها با هم هستند؛ بنابراین مطالبه‌گری را حتماً با ارائه‌ی راه حل و دادن راه حلهای خوب و قابل قبول همراه کنید. ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

* ۲۰- با تشکّلهای ضداستکباری در دنیا ارتباط برقرار کنید
دانشجوهای ما، تشکّلهای ما، فعّالیّتهای بین‌المللی داشته باشند. الان در دنیا گروه‌های جوان دانشجو و غیر دانشجوی زیادی هستند که علیه سیاستهای استکباری، علیه آمریکا، علیه سیاستهای اروپایی و غربی بشدّت مشغول فعّالیّتند؛ در خود اروپا وجود دارند، شاید در آمریکا [هم باشد] ــ حالا من خیلی از‌ آمریکا خبر ندارم، امّا در اروپا گروه‌های زیادی وجود دارند ــ گروه‌های اسلامی در کشورهای اسلامی هم که معلوم است فراوان هستند؛ با اینها اگر بتوانید ارتباط سالم برقرار کنید، دو فایده دارد: فایده‌ی اوّل این است که به آنها نیرو میدهید و کمک میکنید؛ فایده‌ی دوّم این است که جمهوری اسلامی را به آنها معرّفی میکنید؛ یعنی شمای دانشجو، جمهوری اسلامی را به آن گروه دانشجوی مثلاً فرانسوی یا اتریشی یا مثلاً انگلیسی معرّفی میکنید که جمهوری اسلامی این است؛ اگر چنانچه این حرکت را انجام بدهید خوب است. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

* ۲۱- با بصیرت محیط را بشناسید
یکی از خصوصیّات دانشجو این باید باشد که محیط را با چشم باز نگاه کند؛ هم محیط دانشجویی را، هم محیط کشور را، هم محیط منطقه را، هم محیط جهان را... اگر شما در دانشگاه یا در سطح کشور نتوانید شناساییِ درست بکنید، محیط را درست بشناسید، گاهی توپخانه‌ی شما بر روی دوست آتش میکند. یک‌وقت می‌بینید دو تشکّل انقلابی افتاده‌اند به جان هم و با هم دارند برخورد میکنند؛ این بر اثر نشناختن محیط است... پس با چشم باز به محیط دانشجویی و محیط کشور و محیط جهان نگاه کردن که بنده دو سه سال قبل از این تعبیر کردم به «بصیرت»، بعضی‌ها هم دردشان آمد که آقا بصیرت، بصیرت! چرا میگویید بصیرت؟ خب بصیرت است دیگر؛ بصیرت یعنی با چشم باز نگاه کردن. ۱۳۹۵/۰۴/۱۲

* ۲۲- به جریان رسانه‌ای دشمن، نگاهِ سوءظن‌آمیز باشد
 ازجمله‌ی وظایف دانشجویی... سوءظنّ به جریان رسانه‌ای دشمن؛ یکی از چیزهایی که خیلی لازم است، سوءظنّ به جریان رسانه‌ای دشمن است. امروز یکی از بخشهای پُرخرج دشمنان ما عبارت است از بخش رسانه؛ خیلی پُرخرج است برایشان، یعنی هزینه میکنند، پول میگذارند، آدمهای متخصّص می‌آورند؛ خیلی خرج دارد برایشان؛ علیه چه کسی؟ علیه جمهوری اسلامی. خب، اصلاً همّت این جریان رسانه‌ای این است که بر روی یک نقاطی تکیه کند که جمهوری اسلامی را میتواند زمین‌گیر کند؛ مثلاً ایجاد یأس، ایجاد نقاط منفی، نقاط منفی را درشت کردن، نقاط مثبت را بکلّی حذف کردن... بعکس، اگرچنانچه یک نقطه‌ی منفی‌ای وجود داشته باشد، این را صد برابر بزرگ میکنند. یکی از اصول این باشد که نگاه به جریان رسانه‌ای دشمن -چه جریان رادیو تلویزیونی‌اش، چه جریان ماهواره‌ای‌اش، چه جریان فضای مجازی‌اش- نگاه سوءظن‌آمیز باشد... این را بدانید که به نظر من یکی از وظایف دانشجوی روشنفکر این است. ۱۳۹۵/۰۴/۱۲

* ۲۳- روی مسئله فکر با راهنمایی اساتید مطمئن کار کنید
در دانشگاه دو چیز لازم است: علم و فکر. علم بدون فکر مشکل‌ساز میشود، علمی که بدون فکر باشد، راه را غلط میرود... یکی از کارهای مهم اندیشه‌ورزی است؛ توصیه‌ی من این است: بنشینید فکر کنید. شماها خوش‌استعدادید، خوش‌فکرید، میتوانید فکر کنید؛ بنشینید فکر کنید. البتّه فکر کردن راهنما هم لازم دارد، استاد فکر هم لازم دارد. بدون فکر اگر حرکت کنیم، حرکتها زیگزاگی و موجب رکود و موجب توقّف و موجب عقب‌گرد و امثال اینها خواهد شد... بنشینید روی مسئله‌ی فکر کار کنید. فکر «بایدها» و «نبایدها» را معیّن میکند، علم «واقعیّتها» را به ما میگوید، فکر «بایدها» را به ما میگوید، «نبایدها» را به ما میگوید؛ این خیلی حسّاس است. این فکر باید در مسیر درست قرار بگیرد؛ اگر چنانچه فکر را درست مدیریّت نکردید، ممکن است به راه خطا برود. حالا البتّه من کمتر اسم از افراد می‌آورم، [امّا] مرحوم آقای مصباح (رضوان ‌الله ‌علیه) یک استادِ فکر بود... درباره‌ی مسائل فکری یک راهنما و مرشدی بود که میتوانست مرجع و ملجأ باشد. این ‌جور آدمها لازمند که استاد فکر باشند؛ همچنانی که علم استاد میخواهد، فکر هم استاد میخواهد. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

* ۲۴- با مسائل کشور مماس شوید و برای آنها راه‌حل ارائه کنید
 [شما دانشجویان] با مسائل کشور مماس بشوید. انسان [وقتی] مسائل کشور را از دور نگاه میکند، یک جور است، [امّا] وقتی تماس با مسائل پیدا میکند، یک جور دیگر است؛ گاهی تفاوت میکند. حالا مثلاً مسئله‌ی آب را یکی از دوستان مطرح کردند؛ خب مسئله‌ی آب یک مسئله‌ای است که وقتی وارد بشوید، تماس پیدا کنید، جستجو کنید و تحقیق کنید، به یک نتایجی میرسید که مثلاً با نتایجی که اینجا گفته شد تفاوت دارد. با مسائل کشور مماس بشوید، مسائل را از نزدیک ببینید، درک کنید، روی آن کار کنید، متمرکز بشوید. لازم هم نیست که حالا فرض کنید جمعیّت شما وآن تشکلّی که شما در آن هستید، به همه‌ی مسائل کشور برسد؛ نه، متمرکز بشوید روی یک مسئله، دو مسئله، روی آن مسائل فکر کنید، کار کنید، دنبال کنید، تحقیق کنید؛ نتایج تحقیقتان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

جریانهای دانشجویی به گفتمان‌سازی اهمّیّت بدهند. خواهش من این است که جریانهای دانشجویی به گفتمان‌سازی اهمّیّت بدهند. مسائل نظام را استخراج کنید، فکر کنید، راه‌حل‌های سنجیده و قوی پیش‌بینی کنید، اینها را مطرح کنید... وقتی گفتمان‌سازی شد، جلب اقبال عمومی به مجموعه‌های جوان و پیشرو حاصل خواهد شد؛ یعنی اقبال عمومی به وجود می‌آید، آن وقت اثر خودش را در انتخاب مدیریّتها و امثال اینها به جا میگذارد. ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

* ۲۵- در تشکیل نظم جدید جهانی اثرگذار باشید
اگر فرض کنیم که حدس ما حدس درستی باشد و دنیا در آستانه‌ی یک نظم جدید باشد، آن وقت همه‌ی کشورها از جمله کشور ایران اسلامیِ ما وظیفه دارد جوری در این نظم جدید حضور پیدا کند ــ حضور سخت‌افزاری و حضور نرم‌افزاری ــ که بتواند امنیّت کشور را، و منافع کشور را و ملّت را تأمین کند، در حاشیه نماند، عقب نماند. خب اگر قرار شد که کشور بخواهد یک چنین کار بزرگی را انجام بدهد یعنی حضور سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشد در تشکیل نظم جدید جهانی، بیشترین مسئولیّت به عهده‌ی کیست؟ صفوف مقدّم چه کسانی هستند؟ دانشجوها، دانشگاهیان؛ یعنی شماها باید جلوتر از همه باشید؛ شماها بایستی تأثیرگذارترین قشرها باشید. ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

حضرت زهرا سلام الله‌علیها سرمشقی برای زن ایرانی

 بخش خبری رهبری انقلاب مناسبت های مدهبی شهادت اهل بیت ع

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

حضرت زهرا سلام الله‌علیها سرمشقی برای زن ایرانی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «حضرت زهرا سلام الله‌علیها سرمشقی است برای زن ایرانی که میخواهد علیرغم تمام بدآموزیها، موجودی دنباله‌رو ایشان، یعنی دیندار، طیب و طاهر، شجاع، مبارز و وفادار باشد و در عین حال در میدانهای دشوار زندگی با تمام وجود سرمایه‌گذاری کند.» ۶۳/۱۱/۱۲

 

خط حزب‌الله ۳۶۹ | هسته‌های مقاومت در سرتاسر جهان اسلام

 بخش خبری

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

خط حزب‌الله ۳۶۹ | هسته‌های مقاومت در سرتاسر جهان اسلام

شماره سیصد و شصت و نهم هفته‌نامه خط حزب‌الله با عنوان «هسته‌های مقاومت در سرتاسر جهان اسلام» منتشر شد.

* خط حزب‌الله در سخن هفته شماره جدید خود با بررسی ابعاد شکل‌گیری «هسته‌های مقاومت در سرتاسر جهان اسلام» به این سوال پاسخ داده است که چگونه فرهنگ و روحیه بسیجی به نیرویی عظیم و کارآمد در مقابله با نظام سلطه تبدیل شده است؟

* یادداشت هفته این شماره خط حزب‌الله نگاهی به تأکیدات اخیر رهبر انقلاب بر ضرورت امید و امیدآفرینی در کشور داشته است.

* شماره‌ این هفته خط حزب‌الله، به روح مطهر شهیدان مدافع امنیت، مهدی اثنی‌عشری و رحیم صحابی تقدیم می‌شود.

خبر دفاعی امنیتی در هفته‌ای که گذشت

 بخش خبری

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

اخبار دفاعی امنیتی در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سرفصل مهم‌ترین اخبار حوزه دفاعی و امنیتی در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است.

برای مشاهده متن هر خبر، بر روی تیتر مربوطه کلیک کنید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه:
تداوم مقابله با گروهک‌های تجزیه‌طلب/ یگان‌های نیروی زمینی سپاه در مرزهای غربی و شمال‌غرب تقویت می‌شوند
سردار پاکپور از تقویت یگان‌های نیرو مخصوص و زرهی این نیرو خبر داد و گفت: این اقدام برای جلوگیری از نفوذ تیم‌های تروریستی وابسته به گروهک‌های تجزیه‌طلب مستقر در اقلیم شمال عراق و همچنین جلوگیری از قاچاق سلاح به داخل کشور صورت گرفته است.

سرلشکر موسوی:
«امیر کوچک‌زاده» در مقابله با ضد انقلاب اقدامات مؤثری انجام داد
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت درگذشت امیر سرتیپ علی کوچک‌زاده از پیشکسوتان لشکر ۷۷ خراسان، گفت: وی در مقابله با ضدانقلاب اقدامات مؤثری انجام داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پیش‌خطبه نماز جمعه تهران:
پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت در دنیا را تغییر داد/ آمریکا در مسیر فروپاشی قرار گرفته است
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت را در دنیا تغییر داد، گفت: آمریکا در مسیر فروپاشی و اضمحلال قرار گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه:
بسیج در همه صحنه‌های دفاع از نظام نقش بی بدیل داشته است
سردار فدوی گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که در همه صحنه‌های دفاع از نظام و انقلاب نقش داشته است.

با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع؛
مسابقه قرآنی خانواده‌های کارکنان‌ وزارت دفاع برگزار شد
مسابقه قرآنی خانواده‌های کارکنان‌ وزارت دفاع با حضور حجت‌الاسلام آقاجانپور در دانشگاه صنعتی مالک اشتر و سازمان صنایع الکترونیک ایران برگزار شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع:
شهید فخری‌زاده یافته‌های علمی خود را مرهون الهامات قرآنی می‌دانست/ تمسک به قرآن هجمه‌های فرهنگی دشمنان را خنثی می‌کند
حجت‌الاسلام آقاجانپور با بیان اینکه دشمنان از شکل گیری و افزایش خانواد‌های قرآنی در سطح جامعه هراس دارند، گفت: بدون تردید تمسک به قرآن هجمه‌های فرهنگی دشمنان را خنثی می‌کند.

فرمانده کل ارتش:
برد شیرین تیم ملی فوتبال غرور ملی را در ایران سربلند اسلامی برانگیخت
سرلشکر موسوی گفت: بار دیگر اهتزاز پرچم ایران با برد شیرین تیم ملی فوتبال، شور و شعف و غرور ملی را در ایران سربلند اسلامی برانگیخت.

با صدور پیامی؛
فرمانده کل سپاه موفقیت تیم ملی فوتبال ایران را تبریک گفت
سرلشکر سلامی با صدور پیامی پیروزی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برابر تیم ملی ولز در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را تبریک گفت.

دفاع‌پرس گزارش می‌دهد؛
بسیج نیرویی کارآمد برای همه عرصه‌ها
بسیج از بدو تشکیل تاکنون به واسطه حضور در عرصه‌های مختلف اعم از جنگ سخت نظامی، جنگ نرم و امنیتی و حتی کمک در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی کشور و نیز حضور به‌موقع در حوادث غیرمترقبه همواره کارآمدی خود را به اثبات رسانده است.

در دانشگاه جامع امام حسین (ع)؛
مراسم گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد
مراسم گرامیداشت هفته بسیج امروز در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه:
دهه هشتادی‌ها مأموریت ناتمام شهیدان سلیمانی و طهرانی‌مقدم را انجام می‌دهند
سردار نقدی گفت: دشمنان می‌توانند حدس بزنند که دهه هشتادی‌ها چه بلایی می‌توانند سرشان بیاورند؛ چون مأموریت ناتمام شهیدان سلیمانی و طهرانی‌مقدم را می‌توانند به اتمام برسانند و رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه سازند.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) در آیین گرامیداشت هفته بسیج مطرح کرد؛
محور بیانات امامین انقلاب، اساس فعالیت‌های دانشگاه جامع امام حسین (ع)
سردار حسنی آهنگر گفت: در دانشگاه امام حسین (ع) شیوه کار ما مبتنی بر تدابیر و محور بیانات امامین انقلاب اسلامی و فعالیت‌های پژوهشی پیش می‌رود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش:
افتخارات ماندگار ارتش محصول ایثار پیشکسوتان است
امیر سرتیپ نعمتی با بیان اینکه پیشکسوتان پشتوانه قوی نظام و جامعه هستند، گفت: افتخارات ماندگار ارتش، محصول تلاش‌ها و ایثار خالصانه و مجاهدت‌های پیشکسوتان است.

جانشین فرمانده کل سپاه:
امروز روز دفاع از نظام و فدا شدن برای اسلام است
سردار فدوی با بیان اینکه باید در دفاع از انقلاب اسلامی اقدام کنیم، گفت: امروز روز دفاع کردن از نظام و فدا شدن برای اسلام است.

در پیام‌هایی جداگانه؛
دریادار سیاری سالروز تشکیل سازمان بسیج مستضعفین و هفته نیروی دریایی را تبریک گفت
معاون هماهنگ کننده ارتش طی پیام‌هایی جداگانه سالروز تشکیل سازمان بسیج مستضعفین و هفته نیروی دریایی را تبریک گفت.

تجدید میثاق فرماندهان نیروی دریایی ارتش با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی
فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا تجدید میثاق کردند.

سردار حاجی‌زاده از خانواده شهید «آرمان علی‌وردی» تجلیل کرد
فرمانده نیروی هوافضای سپاه از خانواده شهید مدافع امنیت آرمان علی‌وردی تجلیل کرد.

جانشین معاونت بازرسی کل سپاه پاسداران:
مدعیان جنگ احزاب پاسخگوی شبهات در مورد جنگ‌های جهانی باشند
سردار پورشمسی گفت: مدعیان جنگ احزاب پاسخ دهند که چرا ایران در جنگ جهانی اول و دوم با آن شرایط مواجه شد، اما در دفاع مقدس به پیروزی رسید.

فرمانده کل سپاه:
سیستان و بلوچستان دیار مرزداران غیرتمند ایرانی/ سرباز فداکار ملت هستیم
سرلشکر سلامی سیستان و بلوچستان را دیار مرزداران غیرتمند ایرانی دانست و گفت: سرباز فداکار ملت هستیم.

یادداشت/
لزوم هوشیاری دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی در مقابله با پدیده «نفوذ»
پیشگیری از هرگونه آسیب و جلوگیری از ایجاد هر زخمی بر بدنه نظام، هوشیاری بیشتری را می‌طلبد و این امر با هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی، محقق می‌شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:
نیروی دریایی ارتش در مسیر ارتقاء و بالندگی حرکت می‌کند
حجت‌الاسلام محمدحسنی در پیامی با گرامیداشت روز نیروی دریایی تأکید کرد: نیروی دریایی ارتش با حضور در مأموریت‌های دریایی بین‌المللی و اهتزاز پرچم مقدس ایران اسلامی در دورترین اقیانوس‌های جهان روزبه‌روز در مسیر ارتقاء و بالندگی حرکت می‌کند.

در آستانه روز نیروی دریایی ارتش؛
رئیس‌جمهور از منطقه دوم دریایی ولایت در جاسک بازدید کرد+ تصاویر
رئیس‌ جمهور به‌مناسبت روز نیروی دریایی ارتش امروز در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک حاضر شد و از توانمندی‌های این نیرو بازدید کرد.

فرمانده کل سپاه:
دشمن به‌دنبال بازگرداندن ایران به دوران نکبت‌بار گذشته است/ رژیم صهیونیستی نابود خواهد شد
سردار سلامی با بیان اینکه آمریکای جنایتکار و انگلیسی که در نزد مردم کشورمان منفور است، می‌خواهند ایران را به دوران نکبت‌بار گذشته بازگردانند، گفت: مطمئناً رژیم صهیونیستی فرو خواهد پاشید؛ اما این انقلاب آسیب نخواهد دید.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در نزسا:
تقابل ایران با جنگ جهانی رسانه‌ای دشمنان/ باید اسرای جنگ رسانه‌ای را آزاد کنیم
سردار آتانی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز درگیر یک جنگ جهانی رسانه‌ای است؛ زیرا دشمنان ملت ایران از همه جهات و به‌خصوص در حوزه روانی به دنبال گرفتن کنترل افکار عمومی هستند.

رژه یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش از مقابل رئیس جمهور
یگان‌های نمونه نیروی دریایی ارتش در منطقه دوم دریایی ولایت (جاسک) در آب‌های دریای عمان از مقابل حجت‌الاسلام رئیسی که در ناوشکن تمام‌ایرانی سهند مستقر بود، رژه رفتند.

پیام رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به‌مناسبت ۷ آذر؛
اقتدار نیروی دریایی ارتش پیام‌آور صلح برای همسایگان و رعب برای دشمنان است
سرلشکر باقری در پیامی با گرامیداشت روز نیروی دریایی تأکید کرد: حضور قدرتمند نیروی دریایی ارتش در آب‌های ملی و بین‌المللی پیام‌آور صلح و دوستی برای کشور‌های همسایه و رعب و وحشت برای دشمنان است.

معاون اجرایی ارتش:
ارتش از روحیه بسیجی و جهادی برخوردار است
امیر سرتیپ «محمودی» آمادگی و پاردرکاب بودن برای دفاع از اسلام، انقلاب و میهن اسلامی را از ویژگی‌های بسیج برشمرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی از تفکر بسیجی و جهادی برخوردار است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تأکید کرد؛
لزوم آسیب‌شناسی زیرساخت‌های سایبری در سازمان حج و زیارت
سردار جلالی گفت: علاوه بر لزوم اقداماتی برای تأمین امنیت و دفاع، حفظ و صیانت از زائران و انجام صحیح اعمال واجب و مستحبی آنان در حج، عمره و عتبات باید به آسیب‌شناسی و پدافند سایبری هم توجه شود.

مراسم اختتامیه بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو نظامیان جهان برگزار شد
مراسم اختتامیه بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو نظامیان جهان با حضور فرماندهان نظامی کشورمان و نمایندگان جهانی سیزم برگزار شد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
شهیدان شهریاری و فخری‌زاده مظهر قدرت کشور هستند/ بسیج هزینه‌ای را به نظام تحمیل نمی‌کند
سردار حسن‌زاده گفت: نمونه بارز بسیجیان علمی کشور شهیدان شهریاری و فخری‌زاده هستند که چون دستاورد‌های علمی خوبی را برای کشورمان به ارمغان آوردند، همواره خار چشم دشمنان بودند؛ به همین دلیل می‌توان آن‌ها را مظهر قدرت کشورمان دانست.

رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر مطرح کرد؛
نقش مؤثر بسیج در جذب حداکثری
سردار «تقی‌زاده» رعایت تقوا، سعه صدر و ولایتمداری را از لازمه‌های بسیجی بودن برشمرد و گفت: بسیجی باید صبر راهبردی از خود نشان دهد و قدمی جلوتر از مقام معظم رهبری برندارد که این خود به جذب حداکثری منجر خواهد شد.

دستگیری سرشبکه اصلی ایران اینترنشنال در خوی
قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در اطلاعیه‌ای از شناسایی و دستگیری سرشبکه اصلی رسانه تروریستی ایران اینترنشنال در خوی خبر داد.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روز نیروی دریایی ارتش را تبریک گفت
امیر سرتیپ نصیرزاده در پیام‌های جداگانه روز نیروی دریایی ارتش را به معاون هماهنگ‌کننده آجا و فرمانده نداجا تبریک گفت.

بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت روز نیروی دریایی ارتش؛
حضور نیروی دریایی ارتش در آبهای دوردست مصداق تحقق «ما می‌توانیم» است
وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در بیانیه‌ای به‌مناسبت روز نیروی دریایی اعلام کرد: حضور نیروی دریایی ارتش در آبهای بین‌المللی دور مصداق واقعی تحقق «ما می‌توانیم» است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش:
افزایش سطح اطلاعات و اقناع‌سازی عمومی راهکار مقابله با «جنگ شناختی» است
امیر سرتیپ حیدری گفت: روش صحیح مقابله با تهاجمات دشمن در جنگ شناختی، افزایش سطح اطلاعات و اقناع‌سازی عمومی در سطوح گسترده است.

مشاور فرماندهی کل نیرو‌های مسلح در امور ارتش:
نیروی دریایی ارتش از آمادگی کامل برای رویارویی با انواع تهدیدات برخوردار است
امیر «حاتمی» در پیامی با گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش تأکید کرد که این نیرو با قدرت‌افزایی راهبردی خود به قابلیت‌ها و آمادگی‌های همه‌جانبه‌ای برای رویارویی با انواع تهدیدات و مزیت قدرت بازدارندگی ملی دست یافت.

پیام تبریک فرمانده کل سپاه به فرمانده دانشگاه جامع امام حسین علیه‌السلام
سرلشکر سلامی در پیامی کسب رتبه پنجمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) بین ۱۱۰ دانشگاه کشور را به فرمانده این دانشگاه تبریک گفت.

سردار حاجی‌زاده: رویکرد ما از تهدیدمحور به هدف‌محور تغییر یافته است
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز با همت جوانان و متخصصان کشورمان از حوزه ساخت تجهیزات تهدیدمحور به هدف‌محور وارد شده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد؛
سازماندهی ۶۱۵ ناوگروه مردمی در سازمان رزم بسیج دریایی
دریادار تنگسیری گفت: ۴۰ هزار نفر در قالب ۶۱۵ ناوگروه مردمی در سازمان رزم بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه در شمال و جنوب کشور سازماندهی شده‌اند.

پیام تبریک فرمانده نیروی دریایی سپاه به‌ فرمانده نیروی دریایی ارتش؛
نیروی دریایی ارتش و سپاه قدرت‌های دریایی را به استیصال کشانده‌اند
دریادار تنگسیری در پیامی با گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: نیروی دریایی ارتش و سپاه با یکدلی و هم‌افزایی مؤثر به قدرت بی‌بدیل دریایی در منطقه تبدیل شده و همه مدعیان ابرقدرتی در عرصه دریا را به کرنش و استیصال کشانده‌اند.

فرمانده نداجا در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد؛
بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی برای ارتقای توان رزمی نیروی دریایی ارتش
دریادار «ایرانی» با بیان اینکه در بحث ارتقای رزمی نیروی دریایی ارتش به ظرفیت‌های داخلی توجه داریم، گفت: آمادگی کامل خود را برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های سواحل مکران اعلام می‌کنیم.

در دیدار تعدادی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش مطرح شد؛
امام خامنه‌ای: استفاده از ظرفیت‌های عظیم دریا به فرهنگ عمومی تبدیل شود/ تقویت ارتباط نیروهای مسلح با سایر قوا به پیشرفت کمک خواهد کرد
حضرت امام خامنه‌ای ظهر امروز در دیدار تعدادی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند: استفاده از فرصت دریا و ظرفیت‌های عظیم آن باید به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود.

فرمانده آماد و پشتیبانی نداجا مطرح کرد؛
بکارگیری سربازان نخبه نیروی دریایی ارتش در عرصه‌های پژوهشی
امیر «محمدی» با اشاره به بهره‌گیری نداجا از سربازان نخبه در زمینه‌های پژوهشی و دانشی گفت: نخبگانی که می‌خواهند خدمت سربازی را آغاز کنند، در دانشگاه‌های معتبر کشور شناسایی و دعوت به کار می‌شوند.

شهادت یک بسیجی در اقدام تروریستی مزدوران استکبار جهانی
سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان از شهادت یکی از بسیجیان فعال اصفهان در اقدام تروریستی مزدوران استکبار جهانی خبر داد.

۲۰۸ پروژه عمرانی مهندسی بسیج در سراسر کشور افتتاح شد
مراسم افتتاح ۲۰۸ پروژه عمرانی مهندسی بسیج با حضور رئیس سازمان بسیج مستعفین به‌صورت ویدئوکنفرانسی در سراسر کشور برگزار شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع:
شهید «فخری‌زاده» دانشمندی متفکر، آرمان‌خواه و عملگرا بود
حجت‌الاسلام آقاجانپور گفت: اندیشه شهید فخری‌زاده جریان‌ساز و بسترساز تحقق تمدن نوین اسلامی در پرتو خط مشی‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
پدافند هوایی هر روز در حال پیشرفت است/ شرایط فعلی پدافند هوایی با دوران دفاع مقدس قابل مقایسه نیست
امیر سرتیپ صباحی‌فرد پدافند هوایی را هر روز در حال پیشرفت دانست و گفت: شرایط فعلی پدافند هوایی با دوران دفاع مقدس که هیچ، با دیروز هم قابل مقایسه نیست.

جانشین وزیر دفاع:
رژیم صهیونیستی پاسخ اقدامات خود در ترور شهید فخری‌زاده را خواهد دید
سردار فرحی گفت: طراحان اصلی ترور شهید فخری‌زاده که رژیم غاصب صهیونیستی یکی از صحنه‌گردانان اصلی آن است نیز پاسخ اقدامات خود را خواهند دید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
شهید فخری‌زاده در خط مقدم جبهه علمی کشور قرار داشت
حجت‌الاسلام «آقاجانپور» با اشاره به نقش مؤثر شهید فخری‌زاده در ایجاد توانمندی دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور گفت: این دانشمند بزرگ در خط مقدم جبهه علمی کشور قرار داشت.

با حضور سرلشکر باقری؛
نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج افتتاح شد
نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج، با هدف ارائه فناوری‌های نوین و هم‌افزایی در تحقق زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان، با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و جمعی از مقامات عالی‌رتبه نظامی افتتاح شد.

با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش انجام شد؛
افتتاح مرکز تخصصی ویژه بانوان بیمارستان هاجر نزاجا
در آستانه فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، مرکز تخصصی ویژه بانوان بیمارستان هاجر با حضور حجت‌الاسلام محمدحسنی افتتاح شد.

جانشین فرمانده کل سپاه:
لزوم استفاده رایگان مردم از خدمات درمانی/ همه سپاه‌های استانی باید بیمارستان داشته باشند
سردار فدوی گفت: مصوباتی اخذ شده که همه سپاه‌های استانی و نیرو‌های تابعه باید بیمارستان داشته باشند؛ البته تأسیس این مراکز دائماً در حال افزایش است.

نماینده ولی فقیه در سپاه:
لزوم پرهیز از انفعال در حوزه فرهنگی/ سپاه در حوزه بهداشت و درمان باید الگو باشد
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی گفت: مواظب باشیم که فضای کشور، ما را منفعل نکند؛ یعنی اگر امروز رعایت حجاب و آداب اسلامی به واسطه شرایطی که در جامعه وجود دارد، کم‌رنگ‌ شده است، ما نباید در مراکز درمانی سپاه تسلیم وضعیت فعلی جامعه شویم.

سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران:
بهره‌گیری نیرو‌های مسلح از دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان/ بسیج در همه عرصه‌ها می‌درخشد
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بسیج در دفاع مقدس عیار خود را نشان داد و امروز نیز در عرصه تأمین امنیت و توسعه کشور می‌درخشد و پیش می‌رود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران:
خودکفایی «نزاجا» موجب ارتقاء توان بازدارندگی کشور شده است
امیر «حیدری» گفت: خودکفایی نیروی زمینی ارتش در عرصه‌های گوناگون اعم از سامانه‌های ضدزره، پهپادی و بالگردی کاملاً مشهود و در ارتقاء توان بازدارندگی کشور، مؤثر است.

جانشین فرمانده کل سپاه خبر داد؛
دستگیری تعدادی از جاسوسان مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا
سردار فدوی با اشاره به دستگیری تعدادی از سرشبکه‌های رسانه معاند ایران‌اینترنشنال گفت: این افراد فقط با اینترنشنال در ارتباط نبودند، بلکه با سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا در ارتباط بودند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش:
افتتاح نخستین بیمارستان ویژه بانوان در سطح نیرو‌های مسلح/ «نزاجا» در مقابله با کرونا مجاهدانه عمل کرد
امیر «حیدری» با اشاره به افتتاح بیمارستان ویژه بانوان از سوی نیروی زمینی ارتش، گفت: این مجموعه برابر منویات ولی امر مسلمین جهان و به‌منظور تکریم مقام زن افتتاح شده است.

معاون اجرایی ارتش:
بسیج در تأمین امنیت کشور خوش درخشیده است
امیر سرتیپ محمودی گفت: امروز بسیج در صحنه دفاع از امنیت کشور نیز همانند دوران دفاع مقدس خوش درخشیده است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تأکید کرد؛
برخورد قاطع «نپاجا» و «نهاجا» با هرگونه تهدید
امیر سرتیپ صباحی‌فرد گفت: نیروی پدافند هوایی ارتش دوشادوش نیروی هوایی ارتش، امنیت آسمان کشور را تأمین و با هرگونه تهدید خارجی برخورد قاطع می‌کنند.

سرلشکر باقری:
پرستاری تجلی الهام‌بخش ایثار و صبوری است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی، پرستاری را تجلی الهام‌بخش ایثار، آگاهی، همراهی و صبوری دانست.

مراسم دومین سالگرد شهادت شهید فخری‌زاده برگزار می‌شود
مراسم دومین سالگرد شهادت شهید فخری‌زاده روز جمعه ۱۱ آذرماه در امام‌زاده صالح برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
برای حفظ استقلال کشور راهی جز مقاومت نداریم
امیر سرتیپ صباحی‌فرد با بیان اینکه دشمنان در جریانات اخیر قصد بر هم زدن آرامش کشور را داشتند و یک جنگ ترکیبی علیه ما به راه انداختند، گفت: برای روی پای خود ایستادن و حفظ استقلال راهی جز مقاومت نداریم.

انهدام باند بین‌المللی قاچاق سلاح و مهمات در سیستان و بلوچستان
اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که یک باند بین‌المللی قاچاق سلاح و مهمات را در شمال این استان، شناسایی و منهدم کرده است.

با حضور فرمانده کل ارتش و امام جمعه موقت تهران؛
مرکز بصیرت و مسجد جامع شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد
با حضور امیر سرلشکر موسوی، حجت الاسلام ابوترابی‌فرد و جمعی از فرماندهان ارشد و مسئولان لشکری و کشوری مرکز بصیرت و مسجد جامع شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه مرکزی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افتتاح شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش:
طرح‌های «لبیک» تضمین‌کننده تحول چشمگیر در مقابله با جنگ‌های مدرن دشمنان هستند
امیر سرتیپ حیدری با اشاره به اینکه طرح‌های لبیک نزاجا در ارتقای آمادگی رزمی و روحی کارکنان نیروی زمینی ارتش نقش اساسی و مؤثری دارند، گفت: طرح‌های لبیک، تضمین‌کننده تحول چشمگیر در مقابله با جنگ‌های مدرن دشمنان محسوب می‌شوند.

دفاع‌پرس گزارش می‌دهد؛
بازگشت آرامش به شهر‌های غربی کشور
برخی از شهر‌های غربی و شمال غربی کشور که توسط عده‌ای از طرفداران کوموله و دموکرات نا امن شده بود، به واسطه اقدامات تأمینی نیروی زمینی سپاه، امن شدند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش:
توسعه دیپلماسی دریایی در دستور کار «نداجا» قرار دارد
امیر دریادار ایرانی گفت: توسعه دیپلماسی دریایی و همکاری با نیرو‌های دریایی کشور‌های همسایه و دوست را همواره مدنظر قرار داده و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نبوده‌ایم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش:
پرستاران سربازان بی ادعای جبهه سلامت هستند
امیر سرتیپ واحدی گفت: پرستاران سربازان بی ادعای جبهه سلامت و حافظان آرامش مردم هستند که وجودشان موجب دلگرمی و شفای بیماران است.

جانشین فرمانده کل سپاه:
بسیاری از مشکلات کشور ناشی از بی‌توجهی به فرامین رهبری است/ برخی مسئولان راه جهنم را طی می‌کنند
سردار فدوی گفت: بسیاری از گرفتاری‌ها ناشی از این است که متأسفانه عده‌ای از مسئولان و مقامات کشور به تکلیفشان که همان اطاعت از فرمان ولی امر باشد، بی‌توجهی کرده و به جای مسیر بهشت، راه جهنم را طی می‌کنند.

یادداشت/ امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی
اقدامات وزارت دفاع برای تداوم راه شهید فخری‌زاده
بعد از شهادت شهید فخری‌زاده، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح برنامه جدی و مؤثری برای تقویت، تثبیت و تداوم راه شهید و ارتقای فعالیت‌های پژوهشی و نوآوری را در دستور کار خود قرار داد.