چهارشنبه, ۲ خرداد ۱۴۰۳، ۰۲:۴۹ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه فرهنگی،مذهبی شهدای نیاک

سایت شهدای نیاک مرجع نرم افزارهای مذهبی ومقالات،بیانات رهبری،زندگینامه شهدا،کتاب های مذهبی،صوت وتصویر،جشنواره های شهدای نیاک،مداحی مناسبت های مذهبی،بانک صوت وتصویر،آرشیوفیلم های مذهبی،کلیپ های مذهبی،سخنرانی علما،خبرهای سیاسی،اجتماعی،فرهنگی مذهبی،نظامی،کتابخانه،نرم افزارهای قرآنی،امام خمینی ره،ویژه نامه مذهبی،کودک ونوجوان،محرم،ماه مبارک رمضان،عاشورا و تاسوعا حسینی،امربه معروف ونهی از منکر،حجاب عفاف،سبک زندگی اسلامی

بایگانی

محبوب ترين ها

پيوندها

مداحان وشعرا

شخصیت های سیاسی ونظامی

شبکه های اجتماعی

۶ مطلب در مرداد ۱۴۰۲ ثبت شده است

دشمن می‌خواهدباخبر وشایعه دروغ چهره سپاه رامخدوش کند/سپاه بزرگترین سازمان ضدّتروریستی دردنیاست

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

رهبر انقلاب: دشمن می‌خواهد با خبر و شایعه دروغ چهره سپاه را مخدوش کند/ سپاه بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در دنیاست

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار شرکت‌کنندگان در بیست‌وچهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیدایش، رشد و بالندگی و بحران‌شکنی، و عملکرد سپاه را در ابعاد نظامی،‌ مردمی، خدماتی و سازندگی، منحصربه‌فرد و افتخارآمیز خواندند و با اشاره به ادامه سیاست دشمن برای بحران‌آفرینی، خدشه به امنیت کشور و ایجاد اختلال در زندگی مردم، تأکید کردند: در پرتو «وحدت ملی»، «مشارکت دادن مردم»، «کمک به مردم بخصوص طبقات ضعیف»، «کار شبانه‌روزی و جهادی مسئولان» و «ادامه حرکت، امید و شوق به تحقق اهداف انقلاب» شکست دشمن و پیروزی ملت قطعی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،‌ «فراموش شدن واقعیات و حقایق انقلاب در اذهان ملت ایران» را از اهداف شیاطین جهان دانستند و با منحصربه‌فرد خواندن تشکیل مجموعه‌ای با ویژگی‌های سپاه در میان انقلاب‌های بزرگ تاریخ،‌ گفتند: نقص و ضعف در همه مجموعه‌های انسانی وجود دارد اما در تاریخ کشور هیچ مجموعه نظامی با این اندازه از سلامت معنوی، سیاسی، اخلاقی و انسانی وجود نداشته است.

فرمانده کل قوا، رشد و زایش درونی سپاه را هم بی‌نظیر برشمردند و با تشریح گسترش سازمانی این نهاد در فاصله کوتاهی از تشکیل، افزودند: سپاه پاسداران با همراهی و همکاری ارتش فداکار، حدود دو سال بعد از شکل‌گیری، در چند عملیات بزرگ از جمله فتح‌المبین و آزادی خرمشهر، نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا کرد و توانست قدرت عظیم دفاع نظامی انقلاب را به رخ دشمن بکشد.

ایشان با اشاره به استمرار رشد و زایش و استحکام درونی سپاه، گفتند: این مجموعه اکنون به کانونی عظیم و کاملاً مجهز و بزرگ‌ترین سازمان ضدتروریستی جهان تبدیل شده که بسیاری از ارتش‌های بزرگ جهان از انجام دادن اقداماتی شبیه فعالیت‌های آن، ناتوان هستند.

رهبر انقلاب، عملکرد سپاه را هم جذاب و چندوجهی خواندند و مواجهه پیروز با بحران‌ها را یکی از وجوه مستمر عملکردی این نهاد دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تشکیل کنفرانس سران آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی در جزیزه گوادلوپ فرانسه، افزودند: آنها نجات رژیم دست نشانده را ناممکن دانستند اما با طراحی‌ راهبرد «بحران‌های پیاپی»، امیدوار بودند که این بحران‌ها، هر دولتی را در حکومت جدید ایران از پای دربیاورد.

رهبر انقلاب با یادآوری بحران‌ها، اغتشاشات، ناامنی‌ها و فعالیت‌های گسترده گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف کشور در اوایل انقلاب، افزودند: اسناد لانه جاسوسی امریکا در ایران هم نشان داد که این حوادث در چارچوب همان راهبرد غرب مبنی بر بحران‌‌سازی پیاپی در ایران رخ داده است.

ایشان،‌ سپاه پاسداران را عامل شکست آن بحران‌ها و نجات مردم استان‌های درگیر خواندند و تأکید کردند: دشمنان درصدد بودند با ایجاد بحران‌های مستمر، انقلاب را زمین‌گیر و بی‌رمق کنند و بعد با یک اقدامی شبیه کودتای ۲۸ مرداد، کار انقلاب را تمام کنند اما سپاه جلوی تکرار کودتای ۲۸ مرداد را گرفت و نگذاشت ایران از مسیر صحیح آغازشده منحرف شود و به همین علت است که دشمنان تا این حد به سپاه بغض و کینه دارند.

فرمانده کل قوا عملکرد سپاه در دفاع مقدس را فصلی درخشان و بسیار مهم خواندند و افزودند: افزایش روزافزون توانایی‌ها، بُعد دیگری از عملکرد سپاه پاسداران است که برای ایران، امنیت و بازدارندگی ایجاد کرده است.

رهبر انقلاب، کاهش و عدم تکرار جمله «گزینه نظامی روی میز است» را ناشی از قدرت بازدارندگی و توانمندی‌های سپاه دانستند و گفتند: همه می‌دانند این جمله، دیگر سبک، بی‌معنا و بی‌ارزش شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عملکرد سپاه در مسئله سازندگی و امورزیربنایی را هم افتخارآفرین، درخشان و در ابعادی بی‌نظیر ارزیابی کردند و افزودند: پاسداران انقلاب در خدمات عمومی، رفع محرومیت‌ها، بلایای طبیعی و حوادثی نظیر کرونا با همه توان در خدمت مردم بوده‌اند.

اثرگذاری سپاه در فضای عمومی کشور و جذب جوانان، بُعد دیگری از عملکرد سپاه بود که رهبر انقلاب دراین‌باره گفتند: عنصر جوان وقتی علم و عمل، آرمانگرایی و واقع‌بینی و قدرت سخت و تجهیزاتی با قدرت نرم یعنی ارتباط با مردم را، در سپاه درهم‌تنیده می‌بیند، الگو می‌گیرد و جذب می‌شود که جوانان و شهیدان سرافراز دفاع از حرم و امنیت، نتیجه اینگونه جذابیت‌های سپاه و عناصر سربلند سپاهی نظیر حاج قاسم، حججی و ابراهیم هادی به‌شمار می‌روند.

ایشان تأثیرات فرا مرزی سپاه پاسداران را هم عمیق و بسیار مهم دانستند و گفتند: عملکردها و جذابیت‌های سپاه در ابعاد مختلف، دشمن را نگران و ناچار کرده است با دروغ و شایعه و هیاهوی پوچ به تخریب سپاه بپردازد.

سرفصل بعدی که فرمانده کل قوا در این دیدار به پاسداران انقلاب اسلامی گوشزد کردند، لزوم پاسداری از خود بود.

ایشان با اشاره به لغزش‌هایی همچون غفلت از یاد خدا، غرور، گمراهی، بی‌توجهی به نعمت‌ها و کمک‌های پروردگار و ناامیدی و تردید، پاسداری از خویش یعنی تقوای الهی را وظیفه همه مجموعه‌ها و یکایک افراد خواندند و گفتند: ضعف‌های شخصیتی موجب زمین خوردن انسان در بزنگاه‌های حساس می‌شود؛ بنابراین پیش از پاسداری از انقلاب، باید دائماً از خود مراقبت و پاسداری کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسئولان سپاه را به حساسیت و مراقبت از حفظ ارزشها و برجستگی‌های مهم سپاه توصیه کردند و با اشاره به آیه شریفه‌ای از قرآن که عذاب و پاداش زنان والامقام و محترم پیامبر اکرم را دو برابر می‌خواند، گفتند: ما مُعمّمین و شما سپاهیان نیز اینگونه هستیم؛ چرا که کار خوب یا خطای ما آثار بیرونی مضاعفی دارد و اهمیت مراقبت از خود را دو چندان می‌کند.

رهبر انقلاب با اشاره به فداکاری نسل‌های قبلی سپاه، به نسل جوان و افتخارآفرین امروز سپاه توصیه کردند: سعی کنید آراستگی علمی، عملی و معنوی خود را حتی از آن نسل‌های خوب گذشته بالاتر ببرید.

سرفصل بعدی سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار پاسخ به این سؤال مهم بود که انقلاب اسلامی چه خصوصیتی دارد که موجب برانگیختن دشمنی‌ها می‌شود و در مقابل آنها پاسداری از انقلاب، ضرورت پیدا می‌کند؟

ایشان «حاکمیت سیاسی اسلام» در ایران را پاسخی روشن به این سؤال خواندند و در تشریح خصوصیات و ویژگی‌های اسلام سیاسی گفتند: «مخالفت با ظلم و ظالم و یاری مظلوم» خصوصیت برجسته  و حساسیت‌برانگیز اسلام سیاسی است که قهراً رژیمی همچون رژیم صهیونیستی را که بنا و اساسش آن بر اشغال و ظلم و زور و شکنجه است با نظامی همچون جمهوری اسلامی به عناد و دشمنی وامی‌دارد.

مخالفت نظام اسلامی با دست‌درازی به منافع و منابع ملتها، خصوصیت دیگری بود که رهبر انقلاب آن را موجب معارضه استعمارگران با نظام اسلامی دانستند و افزودند: در مقابل رویکرد استعماری، قرآن به ما دستور داده که در مواجهه با ملتها حتی با ملتهای دارای عقیده و رفتار ناهمسان، با دادگری و عدالت رفتار کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ثروت‌اندوزی و پیشرفت کشورهایی همچون انگلیس و فرانسه را در طول قرنها حاصل اشغال، استعمار و استثمار سایر کشورها خواندند و گفتند: فلان تحلیلگر سیاسی سؤال می‌کند جمهوری اسلامی چه کرده که فلان کشور با آن مخالف است، در حالی که پاسخ این سؤال روشن است و دستگاه اهریمنی استعمار با آن سابقه اساساً نمی‌تواند با نظام اسلامی خوب باشد.

«اعتقاد به کرامت همه انسان‌ها فارغ از رنگ، نژاد و منطقه» دستور دیگر قرآنی بود که رهبر انقلاب با اشاره به آن خاطرنشان کردند: انسان سیاه‌پوست هم طبق منطق قرآن هیچ فرقی با دیگر انسانها ندارد. بنابراین غربی‌ها که منطق تبعیض نژادی را به شکل فضاحت‌باری گسترش داده و می‌دهند، آیا می‌توانند با نظام اسلامی مهربان باشند؟

ایشان با برشمردن عامل دیگر کینه‌توزی بدخواهان به اسلام سیاسی، به دستور قرآن مبنی بر صلح و رفتار مسالمت‌آمیز با هر کشور و دولتی که بنای مخاصمه ندارد، اشاره کردند و افزودند: نظام اسلامی حرف هر کشوری ولو غیرهمفکر را که بگوید قصد معارضه ندارد، قبول می‌کند اما اگر متوجه حیله‌گری و دروغ‌گویی و آمادگی طرف مقابل برای خنجر از پشت زدن شد، هرگز قبول نمی‌کند و در مقابل پیمان‌شکنی نیز مقابله به مثل می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یک علت مهم دیگر خصومت‌ها با نظام اسلامی را الگو شدن و پیشگامی و پیشرانی جمهوری اسلامی برای حرکت‌های مقاومتی در منطقه حساس غرب آسیا خواندند و گفتند: اگر جمهوری اسلامی الگو نمی‌شد، این دشمنی‌ها کمتر بود.

ایشان با مقایسه زمین‌گیر شدن ارتش‌های مجهز سه کشور عربی در مقابل رژیم حقیر صهیونیستی در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب یعنی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ و همچنین جنگ ۱۹۷۳، خاطرنشان کردند: بعد از انقلاب اسلامی کار به جایی رسید که همین رژیم، ۳۳ روز تلاش کرد حزب‌الله لبنان را شکست دهد اما نتوانست و با فضاحت مجبور به فرار شد.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه فاصله‌ی انقلاب و قبل از انقلاب، فاصله‌ی جنگ ۶ روزه ۱۹۶۷ و جنگ ۳۳ روزه است، افزودند: امروز کار به جایی رسیده است که در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و در منطقه غرب رود اردن، جوانها به‌گونه‌ای حرکت و حمله می‌کنند که رژیم صهیونیستی را عاجز کرده‌اند.

ایشان خصوصیات اسلام سیاسی را در مقابله با اهریمنانِ خبیث، کینه‌ورز، عهدشکن و دروغگو قهراً دشمن‌ساز دانستند و گفتند: با شناخت دشمن، هم انگیزه پاسداری عمیق‌تر می‌شود هم در شناخت طرف مقابل دچار اشتباه نمی‌شویم؛ چرا که یکی از گرفتاری‌هایی که گاهی قبلاً دچار آن شده‌ایم و نباید آن را تکرار کنیم، اشتباه در شناخت دشمن است؛ بنابراین همچنان که امام بزرگوار با آن بصیرت نافذ می‌فرمود، باید هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بزنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان به بیان چند توصیه مهم و عمومی پرداختند.

ایشان با اشاره به پیشرفت‌های فراوان و توانایی‌ها و کارهای خوب بعد از انقلاب، تأکید کردند: قدر و اهمیت پیشرفتها را بدانیم اما مغرور نشویم.

ایشان سیاست راهبردی غرب مبنی بر ایجاد بحران‌های در ایران را سیاستی ادامه‌دار خواندند و افزودند: آنها همچنان به دنبال بحران‌سازی دائم در داخل کشور هستند؛ یک روز به بهانه انتخابات، یک روز به بهانه بنزین و یک روز به بهانه زن. البته ابزارهای تولید بحران هم امروز پیشرفته‌تر شده است.

رهبر انقلاب هدف اصلی دشمن از ایجاد بحران را ضربه به امنیت کشور خواندند و گفتند: بدون امنیت، «اقتصاد، اشتغال، کارهای زیربنایی، راه‌اندازی کارخانه‌ها و علم و دانشگاه و مراکز تحقیقاتی» هم وجود ندارد؛ بنابراین هدف اصلی آنها از مخدوش کردن امنیت کشور، ایجاد اختلال در زندگی مردم است.

ایشان عامل اصلی طراحی و بحران‌سازی را دستگاههای جاسوسی سیا، موساد و ام‌آی۶ انگلیس دانستند و افزودند: البته آنها پادوهای داخلی و خارجی و عناصر غربگرا و بی‌توجه را هم بکار می‌گیرند اما اصل و سر قضیه، سرویس‌های جاسوسی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه باید وظایف خود را در قبال طراحی‌های دشمن درک کنیم، گفتند: وظیفه امروز ما مراقبت دائم از انقلاب است. وظیفه مهم امروز ما وحدت ملی، مشارکت دادن مردم و کمک به آحاد مردم بخصوص طبقات ضعیف است. وظیفه امروز، کار جهادی شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر مسئولان است.

ایشان با اشاره به عبور کشور از گردنه‌ها و مسیرهای سخت در حرکت به سمت قله‌ها، گفتند: ما از بخش زیادی از مسیر با وجود شیب‌ تند عبور کرده و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم بنابراین امروز روز خسته شدن و ناامیدی نیست بلکه روز شوق و امید وحرکت است و مسئولان کشور باید با این روحیه حرکت کنند.

رهبر انقلاب همچنین درباره انتقاد از مسئولان گفتند: نمی‌گوییم انتقاد نباشد اما بیان انتقاد همراه با اعتماد به مسئولان باشد چرا که مسئولان با شوق، توانمندی، توکل به خدا و با همه توان در حال کار هستند.

ایشان در پایان تأکید کردند: راه پیموده شده تا به امروز را اگر با قوت دنبال کنیم، پیروزی بر دشمن قطعی است.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه پاسداری، تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی را دربرمی‌گیرد، تصریح کرد که این نهاد انقلابی مقابل تمامی توطئه‌ها و هرگونه تهاجم دشمنان علیه ملت ایران، ایستاده و خواهد ایستاد.

فرمانده کل سپاه پاسداران نیز با یادآوری آخرین دیدار فرماندهان با رهبر انقلاب که در سال ۹۸ و با حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همراه بود، شکست تمامی راهبردهای دشمنان در جغرافیای جهان اسلام را مدیون مجاهدت‌های این شهید والامقام و یارانش برشمرد و خطاب به دشمنان تأکید کرد: سپاه،‌ انتقام خون شهیدانش را خواهد گرفت و قطعا امریکا را از منطقه اخراج خواهد کرد.

سردار سرلشکر سلامی همچنین به تشریح ابعاد توانمندی‌ها و عملکرد سپاه پاسداران در عرصه‌های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی، علمی، اقتصادی، سازندگی، سلامت، خدمت‌رسانی، تبلیغاتی و امید‌آفرینی پرداخت.


https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttps://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif آنچه در ادامه در اختیار مخاطبان قرار میگیرد، «بسته‌های خبری» است که صرفاً جهت بازنشر سریع بیانات رهبر انقلاب اسلامی در رسانه KHAMENEI.IR و حساب‌های رسمی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و «متن کامل بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» طبق روال مرسوم، تا ساعاتی دیگر در این پایگاه در بخش «بیانات» منتشر خواهد شد.

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* تشکیل سپاه در ابتدای انقلاب یک پدیده‌ی منحصر به فرد در بین انقلابهای بزرگ تاریخ بود. در انقلابهای بزرگی مثل انقلاب فرانسه، انقلاب شوروی بلشویکی، گروه‌هایی پیدا شدند در اوایل انقلاب و به‌عنوان طرفداری از انقلاب سر بلند کردند، اقداماتی کردند لکن سپاه مطلقاً قابل مقایسه‌ی با آن گروه‌ها و آن جمعیتها نبود. آنها ویرانگر بودند، خودسر بودند، بی‌انضباط بودند، بدون پایبندی به مبانی و اصول بودند. سپاه نه، سپاه از اول، از اول تشکیل،‌ زیر نظر مرکزیت انقلاب تشکیل شد.

در همه جای کشور حضور داشت اما مرکزیت به معنای واقعی کلمه فرماندهی میکرد. از اول تشکیل سپاه افراد سپاه و عناصر سپاه برخوردار بودند از ارزشهای دین و انقلاب مثل ایثار، مثل فداکاری، مثل حضور جهادی دائمی، شبانه‌روزی، مثل اطاعت و تسلیم در مقابل امام بزرگوار، مطلقاً غیر از این دیده نشد ما از اول ناظر و حاضر بودیم.

در طول تاریخ کشور تا آنجایی که بنده اطلاع دارم نمی‌شناسیم هیچ مجموعه‌ی نظامی را که تا این حد برخوردار باشند از سلامت معنوی و اخلاقی و سیاسی.

سپاه، این پدیده‌ی بی‌نظیر استثنایی متوقف نشد؛ یعنی اینجور نبود که یک حرکتی را شروع کنند یک رشدی بکنند بعد متوقف بشوند نه،‌ این تا امروز ادامه پیدا کرده به طوری که ما با گذشت حدود چهار دهه یک کانون عظیم و کاملاً مجهز دفاعی و نظامی را داریم، بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی دنیا را داریم. امروز سپاه بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ی دنیاست. یک سازمان مجهّز نظامی است. یک سازمان کارآمد و مستقلی است که کارهایی میتواند انجام دهد که خیلی از ارتشهای بزرگ دنیا نمیتوانند انجام دهند.

* یکی از بخشهای مهم فعالیت دشمن، مخدوش کردن چهره سپاه است. مخدوش کردن چهره بسیج است؛ چرا؟ چون سپاه جذاب است، بسیج جذاب است. این جذابیت آنها را نگران و سراسیمه میکند. مجبورند با خبر و شایعه دروغ و انواع و اقسام حیله‌ها و شگردها چهره سپاه را مخدوش کنند. میخواهند این الگوگیری و یادگیری‌ها و یارگیری‌ها وجود نداشته باشد.

* یکی از گرفتاریهایی که گاهی ما  به آن مبتلا شدیم و باید مراقب باشیم به آن مبتلا نشویم این است که در شناخت دشمن اشتباه نکنیم. گاهی اوقات انسان در شناخت دشمن اشتباه میکند. امام رضوان‌الله‌علیه با آن «چشم بصیرت» - یعنی واقعا هیچ تعبیری بهتر از این در مقابل آن فرد نمیتوان گفت؛ بصیرت به معنای واقعی کلمه که نفوذ پیدا میکرد در لایه‌های پنهان و چیزهایی را میدید-  گفت هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید.

* همه مسئولان کشور موظفند کار جهادی و شبانه‌روزی کنند و خستگی نشناسند. وظیفه امروز ما، کمک کردن به مردم به خصوص به طبقات ضعیف است.

* اعتماد باید وجود داشته باشد، نمیگویم انتقاد نباشد؛ انتقاد همراه با اعتماد. میخواهند انتقاد کنند اشکال ندارد اما اعتماد داشته باشند. مسئولین دارند با اخلاص، با علاقمندی، با شوق، با توکل به خدا، با همه توان کار میکنند. اعتماد بشود به آنها، انتقاد هم اگر لازم بود بشود. من مخالفتی با انتقاد ندارم. اگر این راه را دنبال کردیم، و به حمدالله تا امروز دنبال شده و بعد از این هم به فضل و توفیق الهی دنبال خواهد شد، پیروزی بر دشمن قطعی است.

* بخش دیگر در مورد عملکرد، مسئله‌ی سازندگیهای سپاه است. در حوزه‌های گوناگون، این فصل درخشانی است. در امور زیربنایی سپاه حرف اول را دارد میزند. کمتر دستگاهی را ما داریم که در مسائل زیربنایی کشور، راه‌ها، بزرگراه‌ها، سدها، پالایشگاه‌ها و امثال اینها توانسته باشد به قدر سپاه این مقدار کار را با هزینه‌های کمتر از معمول، با سرعت بیشتر از معمول انجام بدهد. این یک فصل افتخار ‌آفرین بسیار مهمی است.

یک فصل دیگر مسئله‌ی خدمات عمومی سپاه است. سپاه در بخشهای مختلف در کنار مردم قرار گرفت. در بخش سلامت، که بسیار مهم است، سپاه توانست کارهای بزرگ انجام بدهد. در حوادث طبیعی و بلیاتی مثل زلزله و سیل و کرونا و امثال اینها کمکهای اساسی کرد. رفع محرومیت؛ یکی از بخشهایی که همچنان ناشناخته است. کارهایی گسترده‌ای انجام گرفته.

* سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ی دنیاست.

* یک سرفصل مهم در مورد سپاه مسئله‌ی پاسداری است از خود. همه‌ی انسانها در معرض لغزشند، همه‌ی سازمانها در معرض لغزشند. همه‌ی رؤسا، همه‌ی مدیران، همه‌ی رهبران، همه‌ی فرماندهان، همه‌ی ماها، همه‌ی ماها. در معرضیم پس نیازمندیم به خودحفاظتی. پاسداری از خویش در فرهنگ قرآنی اسمش تقواست.

هر انسانی در درون شخصیت خودش یک ضعفی دارد. گاهی غافلیم از اینها، یکجا یک موقعیتی بوجود می‌آید این بروز پیدا میکند، ما را مغلوب خودش میکند اگر مبارزه نکنیم ما را مغلوب خودش میکند، ما را زمین میزند باید پاسداری کنیم از خودمان. ارزشهای سپاه، برجستگی‌های سپاه خیلی ارزشمندند از اینها باید حراست کرد، مسئولان رتبه‌های مختلف سپاه موظفند در این زمینه‌ها فعال باشند.

این خبر در حال بروزرسانی است...

۲ تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب‌های شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده منتشر می‌شود

 بخش خبری رهبری انقلاب

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

۲ تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب‌های شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده منتشر می‌شود

«پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» همراه با انتشار تقریظ‌‌‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب‌های «اسم تو مصطفاست» و «سرباز روز نهم» در اولین رویداد ملی تکریم فعالان مساجد سراسر کشور باعنوان «مثل مصطفی» توسط مؤسسه‌ی پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی و سازمان بسیج مستضعفین برگزار خواهد شد.

کتاب «سرباز روز نهم» روایتی از زندگی و زمانه شهید مصطفی صدرزاده در ۶۳۲ صفحه است که توسط انتشارات راه‌یار منتشر شده و «اسم تو مصطفاست» زندگی‌نامه داستانی این شهید مدافع حرم به روایت همسر شهید می‌باشد که به قلم خانم راضیه تجار نوشته و توسط انتشارات روایت فتح در ۲۷۲ صفحه منتشر شده است.

مراسم انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر این دو کتاب‌ که ۳۰ مردادماه همزمان با روز جهانی مسجد و اولین رویداد تکریم فعالان مساجد سراسر کشور در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود، بصورت زنده از رسانه KHAMENEI.IR و شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.

 

شایان ذکر است رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)‌، مساجد و هیئات سراسر کشور را از جمله هزاران هسته مقاومت دانستند و برخاستن یک جوان نورانی و شخصیت منور مانند شهید صدرزاده از یک روستا در اطراف شهریار را امیدآفرین خوانده و فرمودند: «ما از این مصطفیٰهای صدرزاده در تمام سرتاسر کشور بسیار داریم، هزاران داریم؛ اینها همه امیدبخش است.»

پیش از این دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در برنامه‌های جداگانه‌ای از نویسندگان و راویان کتاب‌های جهاد و شهادت از جمله «نورالدین پسر ایران»، «پایی که جا ماند»، «لشکر خوبان»، «من زنده‌ام»، «آن بیست‌و‌سه نفر»، «وقتی مهتاب گم شد، گلستان یازدهم، دختر شینا، آب هرگز نمی‌میرد»، «فرنگیس»، «در کمین گل سرخ»، «مربع‌های قرمز»، «عصرهای کریسکان»، «تنها گریه‌کن»، «حوض خون»، «مهاجر سرزمین آفتاب» و «خاتون و قوماندان» تقدیر نموده و یادداشت‌ها و تقریظ‌های رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب‌ها را منتشر کرده بود.

اطلاع‌نگاشت | درس‌ها و حقایق مأموریت °۳۶۰

 بخش خبری رهبری انقلاب

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

اطلاع‌نگاشت | درس‌ها و حقایق مأموریت °۳۶۰

رهبر انقلاب در دیدار کارکنان و خانواده‌های ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۲/۰۵/۱۵) نکاتی را درباره‌ی مأموریت موفقیت‌آمیز ناوگروه ۸۶ در طی کردن دُور دنیا بیان فرمودند که بخشی از آنها در این اطلاع‌نگاشت مرور می‌شود.

خط حزب‌الله ۴۰۵ | انقلاب دریانوردی

 بخش خبری رهبری انقلاب

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

خط حزب‌الله ۴۰۵ | انقلاب دریانوردی

چهارصد و پنجمین شماره هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله، با عنوان «انقلاب دریانوردی»‌ منتشر‌ شد.

* گزارش‌ هفته این شماره خط حزب‌الله نگاهی به سفر ۶۵ هزار کیلومتری ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و غرور‌آفرینی فرزندان ایران در این مأموریت داشته است.

* خط حزب‌الله به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام سجاد علیه‌السلام در یادداشتی با عنوان «متشکل شدن مجدد شیعه» نگاهی به الگوی ویژه هدایت و سیره تبلیغی امام زین‌العابدین علیه‌السلام بر اساس بیانات رهبر انقلاب، داشته است.

* شماره‌ این هفته خط حزب‌الله به روح مطهر شهید مهدی یمینی تقدیم می‌شود.

سیدحسن نصرالله:تسلیت حمله تروریستی درحرم شاهچراغ علیه‌السلام/آمریکا قصدداردداعش رابه‌ میدان بازگرداند

 بخش خبری

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

سید حسن نصرالله: تسلیت حمله تروریستی در حرم شاهچراغ علیه‌السلام/ آمریکا قصد دارد داعش را به‌ میدان بازگرداند

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفدهمین سالگرد پیروزی این کشور بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه با اشاره به واقعه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ علیه‌السلام اظهار داشت: به نظر می‌رسد که آمریکا قصد دارد داعش را به‌میدان بازگرداند.

نصرالله افزود: باید به شهدای انفجار پاکستان، شهدای بادیه سوریه و شهدای شیراز تسلیت بگوییم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه با اشاره به جنگ ۳۳ روزه گفت: آن‌چه پیروزی نظامی را تثبیت کرد، بازگشت شجاعانه و سریع ساکنان پس از جنگ ۳۳ روزه بود. صحنه بازگشت کاروان‌های خودروها در تمامی مسیرها ثبات قدم ملت و پایبندی قاطع آنان به‌گزینه مقاومت با هر بهایی را به‌نمایش گذاشت. امروز، عنوان شاخص ۱۴ آگوست، همین صحنه شجاعانه مردم مومن و مطمئن به مقاومت است.

وی افزود: در این جنگ و در این ۳۳ روز دیدیم که چگونه خداوند از مومنان دفاع می‌کند و دیدیم که چگونه وعده نصرت الهی محقق شد. پیروزی در جنگ ۳۳ روزه، یک پیروزی تاریخی برای آینده است. اگر روی نتایج نبرد ۳۳ روزه حساب نمی‌کردیم، پیروزی‌های بعدی نیز محقق نمی‌شدند. اگر روی نتایج جنگ ۳۳ روزه حساب نمی‌کردیم، فرآیند ترسیم مرزهای آبی و آغاز حفاری محقق نمی‌شد. ما امروز در برابر مرحله جدیدی هستیم که از نتایج این پیروزی‌هاست.

سید حسن نصرالله ادامه داد: باید از تمامی کسانی که در ساختن این حماسه و اسطوره در ۳۳ روز مشارکت کردند تشکر کنیم. از مردم، فضای حمایت، رزمندگان، ارگان‌های نظامی، و امنیتی، جانبازان، شهدا، حامیان دولتی و مردمی، ایران، سوریه و حس همراهی جهان اسلام تشکر می‌کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم که نمایندگان محترم پارلمان موضوع صندوق حاکمیتی را با نگاه ملی و حاکمیتی بررسی کنند. لبنان به شدت به صندوق حاکمیتی نیاز دارد تا منابع نفتی برای همه مردم لبنان باشد و نسل‌های آینده نیز از آن بهره ببرند. حفظ لبنان با تمامی عناصر قدرت و در رأس آن مقاومت است که ضامن واقعی محافظت از حقوق لبنان و منابع نفتی آن به شمار می آید. آن‌چه که دشمن را از چپاول منابع طبیعی و حقوق لبنان بازمی‌دارد، قدرت لبنان است. آن‌چه که دشمن را از پایمال‌کردن حقوق لبنان بازمی‌دارد این است که بفهمد هر اقدامی از سوی وی با واکنشی قوی و پشیمان‌کننده روبرو خواهد شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان کرد: وضعیت جبهه داخلی رژیم صهیونیستی پیش از سال ۲۰۰۶ غالبا دور از جنگ‌ها بود؛ اما مقاومت در سال ۲۰۰۶ جبهه داخلی رژیم صهیونیستی را به بخشی از جنگ مبدل کرد.

وی اظهار داشت: اسرائیل امروز پشت دیوار‌ها پنهان شده، اما محور مقاومت تا حد زیادی ابتکار عمل را به دست گرفته است.
 
نصرالله خطاب به صهیونیست‌ها هشدار داد: این شمایید که اگر به جنگ با لبنان بیایید، به عصر حجر بازمی‌گردید.
 
وی اضافه کرد: سرکردگان دشمن باید بدانند که این‌جا و در این میدان، بازی، بازی بود و نبود است، نه نقطه‌بازی.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: اگر کار به جنگ با محور مقاومت برسد، دیگر چیزی به نام «اسرائیل» باقی نخواهد ماند.
 
وی افزود: دشمن اسرائیلی امروز از گذشته بسیار ضعیف‌تر و مقاومت و محور مقاومت بسیار قوی‌تر شده است.
 
نصرالله در ادامه به حادثه اخیر در الکحاله پرداخت و گفت: حادثه الکحاله، حادثه‌ای طبیعی و یک اتفاق بود. کامیون به دلیل اختلال مکانیکی واژگون شد.
 
وی افزود: این اتفاق یک حادثه طبیعی بود تا این‌که یکی از کانال‌های تلویزیونی مشهور، مردم را تحریک و اعلام کرد که این کامیون حامل سلاح است.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: کامیون بیش از سه ساعت به همان حالت باقی ماند و جوانان راننده آن را به بیمارستان منتقل کردند و درخواست کردند که یک جرثقیل به محل حادثه بیاید.
 
وی افزود: برخی افراد اعلام کردند که حزب‌الله به اهالی الکحاله تعرض کرده است، اما در آن سه ساعت جوانان مشغول حل‌وفصل موضوع واژگونی کامیون بودند و در این زمان اتفاقی نیفتاد تا این‌که یکی از کانال‌های تلویزیونی مردم را تحریک کرد.
 
نصرالله گفت: از ابتدای امر روی درک موضوع کار کردیم و ما مشکلی با اهالی الکحاله نداریم.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: تعداد کسانی که در صحنه حادثه بودند، مشخص است و برخی از آن‌ها از خارج از الکحاله به صحنه حادثه آمده بودند. آن‌ها افراد شناخته‌شده‌ای هستند؛ مشکل ما با آنان است و نه اهالی الکحاله.
 
نصرالله ادامه داد: موضع‌گیری‌های مسئولانه‌ای جهت دعوت به آرامش به ویژه از سوی محافل مسیحی از جمله میشل عون، رئیس جمهور لبنان اتخاذ شد.
 
وی افزود: برخی احزاب سیاسی از مقاومت دفاع کردند. ما از آن‌ها و از همه کسانی که به آرامش و تعقل دعوت کردند، تشکر می‌کنیم.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: اکنون پرونده این حادثه در اختیار دستگاه قضائی است و تمامی افرادی که در صحنه حادثه حاضر بودند، مشخص هستند.
 
نصرالله گفت: ما به افراد و دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام کردیم که تا پایان همکاری کنند و ما نیز منتظر نتایج هستیم.
 
وی افزود: ما از دستگاه قضائی می‌خواهیم که بداند اگر این تحریک رسانه‌ای از سوی این شبکه پلید و شناخته‌شده نبود، اتفاقات الکحاله روی نمی‌داد.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: کسی که در درجه اول باید مسئولیت اتفاقات احتمالی در تمام کشور، خون‌ریزی‌ها و ترغیب به کشتار را بپذیرد، همین شبکه پلید است.
 
وی ادامه داد: شهید قصاص در راه دفاع از مقاومت و آمادگی آن شهید شد و من بصیرت و آگاهی خانواده وی را می‌ستایم.
 
نصرالله افزود: حتی اگر برخی بخواهند ارتش را مؤاخذه کنند، باز هم این حادثه دوباره تاکید کرد که ارتش تنها ضامن امنیت، صلح و ثبات در کشور است.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: برخی رهبران سیاسی، بدون در نظر گرفتن سابقه آنان، از رفتار، اظهارات و همراهی برخی رسانه‌های مشخص با آنان، مشخص است که کشور را به سوی انفجار و جنگ داخلی سوق می‌دهند.
 
نصرالله افزود: اینان در حال بسیج و تحریک در میادین مختلف هستند، پس از این اقدامات چه کسی می‌تواند اوضاع را کنترل کند؟ آیا در درجه نخست منفعت مسیحیان در وقوع جنگ داخلی است؟
 
وی ادامه داد: در جنگ داخلی همگان و حتی افراد و گروه‌های قوی نیز بازنده‌اند؛ زیرا توان همه مستهلک می‌شود و بسیاری از طرف‌ها هستند که تلاش دارند آتش این جنگ را شعله‌ور کنند و از جمله این طرف‌ها اسرائیل است.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: احتمال دیگری که وجود دارد، این است که هدف این افراد آن است که افکار عمومی لبنان را قانع کنند که راه‌حل لبنان تجزیه است، اما این اتفاق هیچ‌گاه رخ نخواهد داد.
 
وی افزود: همگان را به تفکر و بررسی دعوت می‌کنم. آیا تجزیه یکی از گزینه‌ها است؟ به ویژه مسیحیان را به تفکر و بررسی دعوت می‌کنم که تجربه‌ای از این دست را داشته‌اید؟
 
نصرالله گفت: این مسیر به نابودی کشور ختم می‌شود و همگان باید در قبال آن مسئولیت‌پذیر باشند.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: گفت‌وگو با جریان آزاد ملی جدی و مثبت است و به کمی زمان نیاز دارد؛ زیرا باید با برخی گروه‌های سیاسی مشورت کند.
 
نصرالله ادامه داد: برخی گروه‌های سیاسی هستند که نمی‌خواهند هیچ گفت‌وگویی میان طرف‌های لبنانی صورت بگیرد و خواهان جبهه‌گیری و بسیج علیه یکدیگر هستند.
 
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ما امروز در مسیری روبه‌رو شد قرار داریم که آینده آن روشن و امیدبخش است. ما با گام‌هایی استوار به سوی پیروزی نهایی حرکت می‌کنیم.

بیست ونهمین یادواره شهدای نیاک

 بخش خبری

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

بیست و نهمین  یادواره شهدای  نیاک

سخنران؛ سردار رسول سنایی راد «معاون دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا»

 

مداح:حاج علی کلهر 

با اجرای روح الله مشایخ

و قرائت قاری کشوری : سید محمد طاهایی

زمان :پنج شنبه ۱۹ مرداد بعد از نماز مغرب و عشا

 

مکان: آمل بخش لاریجان حسینیه روستای نیاک