شنبه, ۲۵ فروردين ۱۴۰۳، ۱۲:۲۱ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه فرهنگی،مذهبی شهدای نیاک

سایت شهدای نیاک مرجع نرم افزارهای مذهبی ومقالات،بیانات رهبری،زندگینامه شهدا،کتاب های مذهبی،صوت وتصویر،جشنواره های شهدای نیاک،مداحی مناسبت های مذهبی،بانک صوت وتصویر،آرشیوفیلم های مذهبی،کلیپ های مذهبی،سخنرانی علما،خبرهای سیاسی،اجتماعی،فرهنگی مذهبی،نظامی،کتابخانه،نرم افزارهای قرآنی،امام خمینی ره،ویژه نامه مذهبی،کودک ونوجوان،محرم،ماه مبارک رمضان،عاشورا و تاسوعا حسینی،امربه معروف ونهی از منکر،حجاب عفاف،سبک زندگی اسلامی

بایگانی

محبوب ترين ها

پيوندها

مداحان وشعرا

شخصیت های سیاسی ونظامی

شبکه های اجتماعی

امام خامنه‌ای:آشکارشدن ادعای غرب درباره حقوق بشردرغزه/اعتمادبه جمهورمردم واسلام راه غلبه مشکلات است

 بخش خبری رهبری انقلاب

سایت شهدای نیاک مرجع خبری وطراح نرم افزارهای مذهبی

امام خامنه‌ای: آشکار شدن ادعای غرب درباره حقوق بشر در غزه/ «اعتماد به جمهور مردم و اسلام» راه غلبه بر مشکلات است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان، حماسه و معجزه مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس را نتیجه ترکیب همت مردمی و ایمان اسلامی دانستند و با اشاره به دقت نظر امام بزرگوار در انتخاب تعبیر «جمهوری اسلامی» گفتند: آنچه که باعث پایداری و پیشرفت نظام اسلامی و غلبه آن بر بسیاری از موانع و توطئه‌ها شد، جمع بین «اعتماد به جمهور مردم و اسلام» بود و در آینده نیز راه غلبه برمشکلات استمرار همین تفکر است.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید سعید و بزرگ نیمه شعبان، به شناخت دقیق امام نسبت به مردم و هم‌چنین نگاه جامع و مترقی امام نسبت به اسلام اشاره کردند و افزودند: امام(ره) از همان روزهای آغازین نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن همواره به مردم اعتماد داشت و اسلام را یک مکتب و تفکر کارآمد برای سیاست و مدیریت جامعه می‌دانست و بر همین اساس توانست زمینه پیشرفت ایران و استمرار حرکت‌های بزرگ را بوجود آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل دشمنان جمهوری اسلامی، نداشتن شناخت نسبت به مردم ایران و هم‌چنین نداشتن شناخت از اسلام است، خاطر نشان کردند: دشمنان ملت ایران بر اساس برآوردها و طراحی‌های خود مطمئن بودند که جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید اما به کوری چشم آنها پیشرفت ایران متوقف نشد و به لطف الهی و با تکیه بر همت و اراده مردم و ایمان دینی آنها ادامه نیز خواهد یافت.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان نمونه دیگر از معجزه آفرینی تکیه بر مردم و ایمان دینی را شرایط امروز غزه برشمردند و گفتند: ایستادگی نیروهای مقاومت و مأیوس کردن دشمن از نابودی آنها و هم‌چنین صبر مردم غزه در برابر بمباران‌ها و مصیبت‌ها نشانگر ایمان دینی قوی این مردم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آشکار شدن دروغ بودن ادعاهای تمدن غربی درباره حقوق بشر و ریاکاری و نفاق غربی‌ها در ماجرای غزه افزودند: غربی‌ها که برای اعدام یک مجرم سر و صدا و هیاهو به راه می‌اندازند در برابر کشتار ۳۰ هزار انسان بی‌گناه در غزه چشم خود را بسته‌اند و آمریکا با وقاحت تمام و برای چندمین بار قطعنامه قطع بمباران غزه را وتو می‌کند.

ایشان تاکید کردند: این، چهره واقعی فرهنگ و تمدن و لیبرال دموکراسی غربی است که در ظاهر آن سیاستمداران اتو کشیده و لبخند بر لب قرار دارند اما در باطن، یک سگ هار و گرگ خونخوار است.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان خاطر نشان کردند: ما مطمئن هستیم که این تمدن غربی و این بارِ کج به منزل نخواهد رسید و فرهنگ حق و منطق صحیح اسلام بر همه اینها فائق خواهد آمد.


https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttps://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif آنچه در ادامه در اختیار مخاطبان قرار میگیرد، «بسته‌های خبری» است که صرفاً جهت بازنشر سریع بیانات رهبر انقلاب اسلامی در رسانه KHAMENEI.IR و حساب‌های رسمی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* امروز دنیای اسلام برای غزه عزادار است. فجایعی که در غزه به دست رژیم غاصب خبیث صهیونیستی، این سگ هار انجام میگیرد، دو مطلب را نشان داد؛ یکی قوت ایمان اسلامی را. این مقاومتی که نیروهای مقاومت در داخل غزه انجام دادند و دشمن را مأیوس کردند، این ناشی از نیروی اسلام است. این صبری که مردم مظلوم غزه بر این بمبارانها و بر این فشارها از خودشان نشان دادند، ناشی از ایمان اسلامی بود.

دومین چیز این است که تمدن غرب خودش را نشان داد. تمدن غرب، تمدنی که با ریاکاری، با نفاق، با دروغگویی دائم از بشر و حقوق بشر و حقوق انسان و از این حرفها میزند.

یک نفر فرض کنید چند نفر را کشته، میخواهند قصاصش کنند، سروصدایشان بلند میشود که آقا اعدام! اعدام! با اعدام یک مجرم مخالفند. سی هزار نفر در طول سه چهار ماه اعدام میشوند به دست رژیم صهیونیستی، اینها چشمهایشان را میبندند، کانّه اتفاقی نیفتاده.

بعضیهایشان زبانی یک چیزی میگویند، اما در عمل پشتیبانی میکنند، اسلحه میدهند، کالاهای مورد نیازش را میدهند. آمریکا با وقاحت تمام برای بار چندم قطعنامه‌ی قطع بمباران مردم را وتو میکند.

فرهنگ غرب، تمدن غرب، این ظاهرهای اتوکشیده‌ی سیاستمداران غربی باطنش این است. ظاهر یک ظاهر با لبخند، باطن یک سگ هار، یک گرگ خونخوار. این تمدن غرب است. این لیبرال دمکراسی غرب است. نه لیبرالند، نه دمکراتند، دروغ میگویند، با نفاق دارند کار خودشان را پیش میبرند.

* امیدواریم که ان‌شاءالله مردم دنیا در این حوادث گوناگون [غزه] هم اسلام را بهتر بشناسند، هم غرب را درست بشناسند و ما که مطمئنیم، ما مطمئنیم که این تمدن غربی، این بار کج به منزل نخواهد رسید. این ادامه و تداومی نخواهد داشت و ان‌شاءالله فرهنگ حق و منطق درست اسلام فائق خواهد شد بر همه‌ی اینها.

* امام میفرمودند که اگر ما به مردم ایران بگوییم این صحرای قم را ـ اشاره میکردند با دست‌شان به طرف صحراهای جنوب قم ـ پر خواهند کرد. مردم را می‌شناخت. امام اعتماد داشت به مردم. این شناخت مردم بود و شناخت اسلام. امام اسلام را با یک نگاه جامع، کامل، مترقی شناخت.

اسلام را برای اداره‌ی جوامع بشری کافی میدانست. اسلام را فقط برای اذان گفتن در مأذنه‌ها و عبادت کردن در معبدها و مساجد و تعمیر درون قلب اشخاص در این فقط نمی‌دانست اسلام را، اسلام در صحنه در صحنه‌ی سیاست، در صحنه‌ی اداره، در صحنه‌ی مدیریت مردم، در صحنه‌ی هدایت عمومی بشریت فعال و کارآمد میدانست نگاه امام این بود.

این نگاه نگاه دقیقی است. این است که حرکت عظیم را، حرکت نظام جمهوری اسلامی را، پیشرفت جمهوری اسلامی را تدارک دید و زمینه‌سازی کرد و این ادامه دارد.

این تفکر توانسته جمهوری اسلامی را پایدار کند. این تفکر جمع بین جمهور و اسلام. این تفکر جمهوری اسلامی را پایدار کرده، نگه داشته، حفظ کرده ، روز به روز جمهوری اسلامی را قوی‌تر کرده.

آمریکایی‌ها گفتند جمهوری اسلامی چهل سالگی خودش را [نخواهد دید]، خاطر جمع بودند به اینکه این نقشه‌ها و توطئه‌ها عمل خواهد کرد. به کوری چشم آنها پیشرفت جمهوری اسلامی متوقف نشد. ایران اسلامی تسلیم زورگویی نشد، سربلند به راه خودش ادامه داد. بر بسیاری از موانع غلبه کردیم، به حول و قوه‌ی الهی بر بسیاری دیگر از موانعی که الان هم وجود دارد غلبه خواهد کرد ملّت ایران.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی